BİLSEM Çekya’dan mansiyon ödülü ile döndü
Salgın sonrası ilk Cuma namazı kılındı
20 yaş sınırlaması 18’e düşürüldü
Lüleburgaz’da gençlere sokağa çıktı
Bu haber 21 Mayıs 2020, Perşembe 08:45 tarihinde eklendi. 353 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bayram öncesi berberlere ek mesai

İlimizde faaliyet gösteren berber, kuaför ve güzellik salonları 20-21-22 Mayıs 2020 tarihlerinde 09.00-00.00 saatlerinde hizmet verebilecek.
Bayram öncesi berberlere ek mesai  

Arife gününden başlayarak Ramazan bayramının tamamında sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinden dolayı bayram öncesinde berber, kuaför ve güzellik salonu işletmelerinde yoğunluk oluşmasını önlemek amacıyla Kırklareli Valiliği tarafından il genelinde faaliyet gösteren berber, kuaför ve güzellik salonları işletmelerinin 20-21-22 Mayıs 2020 tarihlerinde 09.00-00.00 saatlerinde faaliyetlerini sürdürebilmelerine karar verildi.

Kırklareli Valiliği’nden yapılan açıklamada “Çin Halk Cumhuriyeti’nin Wuhan Kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından PANDEMİ olarak nitelendirilen Coronavirüs (Covid-19) salgınından ülkemizi ve vatandaşımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu, 1593 sayılı Umumi Hıfzısıhha Kanununun 26. Maddesine istinaden toplanmış olup, mezkur kanunun 27. ve 72. maddeleri kapsamında aşağıdaki kararlar alınmıştır.

Kırklareli İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun 07.05.2020 tarih ve 2020/38 nolu kararında ilimizde faaliyet gösteren berber, güzellik merkezi, güzellik salonu kuaför vb. iş yerlerinin geçici olarak faaliyetlerinin durdurulması kararı iptal edilmiş ve bu iş yerleri 09:00/21:00 saatleri arasında faaliyet yürütmesine karar verilmişti. Yaklaşan Ramazan Bayramı sebebiyle bayram öncesinde bu iş yerlerinde yoğunluğun daha yüksek olacağı ve ilimizin meteorolojik verileri ve hava sıcaklıkları ile bağlantılı olarak sadece 20–21 ve 22 Mayıs 2020 tarihlerinde söz konusu iş yerlerinin faaliyetlerinin 09:00/24:00 saatleri arasında sürdürmelerine,

Bu konular hakkında gerekli hassasiyetin gösterilerek denetimlerin bu çerçevede eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanmasına, tedbirlere uymayanlarla ilgili Umumi Hıfzısıhha Kanununun 282. maddesi gereğince idari para cezası verilmesine, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195. maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, oybirliği ile karar verildi” denildi.

Buğra KAYA

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek