Vali Osman Bilgin, Ramazan bayramını kutladı
Lüleburgaz BİLSEM, TUBİTAK yarışmasına kabul edildi
Vali Bilgin’den hayırseverlere teşekkür
Arifede yağmur, bayramda güneş
Bu haber 18 Mayıs 2020, Pazartesi 08:50 tarihinde eklendi. 612 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SU İNDİRİMİ YALAN OLDU

Dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına CORONAVİRÜS COVİT 19 salgını tüm dünya da ülkemizde insanları ekonomik olarak zor durumda bıraktı.
SU İNDİRİMİ YALAN OLDU  

Ülkemizde de mevcut hükümetin yaptığı desteklerin yanı sıra  belediyelerin yaptıkları destekler de CORONAVİRÜS’lü günlerde vatandaşlara nefes aldı.

 

Türkiye geneli CHP’li İstanbul, Ankara, İzmir Büyükşehir Belediyeleri’nin yapmış oldukları destekler, Trakya’da CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Edirne Belediyesi, Süloğlu Belediyesi ve AK Parti’li Havsa Belediyesi,  Kırklareli genelinde de CHP’li Ahmetbey, Büyükkarıştıran,  ve Kaynarca Belediyeleri’nin CORONAVİRÜS’le mücadelesi akıllara kazındı.

 

Lüleburgaz Belediyesi ise CORONAVİRÜS’le mücadelede sınıfta kaldı.

 

CORONAVİRÜS nedeniyle Kaynarca Belediyesi ve Ahmetbey Belediyesi 4’er aylık Büyükkarıştıran Belediyesi yıl sonuna kadar su indirimi yaparken Lüleburgaz Belediyesi yalnızca 2 aylık su indirimi yaptı. Ancak yapılan indirim de tam manası ile hayal kırıklığı oldu.

 

Lüleburgaz Belediyesi’nin Nisan ve Mayıs ayı için yapmış olduğu su indirimlerinde sıfır su tüketimi yapan abonelere bile 23,50 TL fatura geldi.  11,40 TL’lik su tüketen abonelere 40 TL fatura geldi. Bir başka işyeri abonesine ise CORONAVİRÜS’ten dolayı kapalı olmasına rağmen ve faturada “FATURA OKUNAMADI” yazmasına rağmen 23,50 TL su faturası geldi. Bu abonenin su saati aradan 14 gün geçtikten sonra bir daha okundu ve 23,50 TL bir fatura daha kesildi.

 

Lüleburgaz Belediyesi’nin CORONAVİRÜS sürecinde sadece iki aylık su indirimi yaptığı onu da beceremediğini belirten vatandaşlar; “Lüleburgaz Belediyesi su indirimini beceremedi. Sıfır su tüketimine bile 23,50 TL su faturası geliyor.  Faturalarda sözde indirim yapıldı. Ama indirim mi yapıldı bindirim mi yapıldı ? Anlayamadık. Lüleburgaz Belediyesi “Etrafta ki her belediye su indirimi yaptı. Bari bende yapayım ayıp olmasın” düşüncesi ile indirim yaptığını da burada belli etti” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

 

Murat Mahir ALTAN

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek