Vali Osman Bilgin, Ramazan bayramını kutladı
Lüleburgaz BİLSEM, TUBİTAK yarışmasına kabul edildi
Vali Bilgin’den hayırseverlere teşekkür
Arifede yağmur, bayramda güneş
Bu haber 09 Mayıs 2020, Cumartesi 11:16 tarihinde eklendi. 242 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Trafik haftası kutlanıyor

Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Kırklareli’nde de Trafik Haftası kutlanmaya başladı.
Trafik haftası kutlanıyor  

Trafik haftası ile ilgili olarak Kırklareli Valiliği’nden yapılan açıklamada; “2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na dayanılarak çıkartılan Karayolu Trafik Güvenliği ve Trafik Haftası Yönergesi uyarınca trafik düzeni ve güvenliği bakımından karayolunu kullananların kurallara uymaları yönündeki farkındalığı artırmak amacıyla her yıl Mayıs ayının ilk cumartesi günü “Karayolu Trafik Güvenliği Günü”, bugünü takip eden hafta ise “Karayolu Trafik Haftası” olarak kutlanmaktadır.

                Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini gösteren Koronavirüs (Covid-19) salgınının; toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetmek, sosyal izolasyonu temin edebilmek, sosyal mesafeyi korumak ve yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla İçişleri Bakanlığı olarak Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda pek çok tedbir alınmak suretiyle vatandaşlarımızın can ve mal kayıplarını engellemek amacıyla trafikte seyreden araçlarda denetim, uyarı ve bilgilendirme çalışmaları yapılmaktadır.

                İlimiz de de 2020 yılı Karayolu Trafik Haftası “Evdeyim Ama Trafik Kuralları Aklımda”, “Trafikte Her Yıl Daha İyiye” sloganı doğrultusunda meydana gelen trafik kazalarını engelleme veya en aza indirme amacıyla araç sürücülerimizi bilinçlendirme ve farkındalık oluşturmak amacıyla  çalışmalara devam etmektedir.”denildi.

Ertan BAYER 

 

 

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek