Vali Osman Bilgin, Ramazan bayramını kutladı
Lüleburgaz BİLSEM, TUBİTAK yarışmasına kabul edildi
Vali Bilgin’den hayırseverlere teşekkür
Arifede yağmur, bayramda güneş
Bu haber 09 Mayıs 2020, Cumartesi 11:16 tarihinde eklendi. 277 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kırklareli’nin vefası Ramazan’da da sürdü

Kırklareli’nde, Kırklareli halkının vefası ve iyilikseverliği Ramazan Ayı’nda da sürdü. Kırklareli halkının Kırklareli Vefa Grubu’na bağışladı yardımlar Ramazan Ayı içinde ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmaya başlandı.
Kırklareli’nin vefası Ramazan’da da sürdü  

Kırklareli Valiliği’nden yapılan açıklamada; “Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığımızın ilgi genelgesi ile Valiliğimizin aldığı karar doğrultusunda İlimiz genelinde, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanların sokağa çıkmaları kısıtlanmış / yasaklanan ve tek başına  yaşayan, ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan ve sosyal desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için ilimiz genelinde Vefa Sosyal Destek Grupları koordinasyonunda ramazan ayında da hizmetlerimiz artarak devam etmektedir.

 Bu kapsamdaki vatandaşlarımızın 112, 155, 156 ve diğer telefon numaraları üzerinden istek ve talepleri 7/24 çalışma esasına göre Vefa Destek Grupları öncülüğündeki 1500 personel olmak üzere, mahalle-köy muhtarlarımız kolluk kuvvetlerimiz koordinasyonunda yerine getirilirken, ayrıca içerisinde bulunduğumuz Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza iftar vakitlerinde Kızılay işbirliğinde sıcak yemek ve pide dağıtımı devam ediyor. 

Valimiz Sayın Osman Bilgin, bu yıl ramazan ayında önceki yıllarda olduğu gibi, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza iftar çadırları ve toplu iftar yemeklerinin Koronovirüs salgını sebebiyle alınan tedbirler gereği yapılamadığını, ancak ramazanda onlarla aynı sofrada olmasakta gönül birliğimizin devam ettiğini bereket, mağfiret ve sabır ayı ramazan ayı boyunca ilimizde valiliğimiz koordinasyonuyla Vefa Sosyal Destek Gruplarımız ve Kızılayımızın işbirliği ile il genelinde belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza iftarda 5000 sıcak yemek ve pide dağıtımının başladığını belirterek, ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sıcak yemek dağıtımın devam edeceğini belirterek;

İçerisinde bulunduğumuz mübarek ramazan ayında paylaşmanın bir ve beraber olmanın manevi iklimini her daim yaşadığımız ve önceki yıllarda beraberce nice iftarlar yaptığımız ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla bu yıl sofralarımızda Koronovirüs tedbirleri gereği alınan kararlar sebebiyle beraber olmasakta, gönlümüzün daima bir olması ve onların ihtiyaçlarını her zaman paylaşma vesilesiyle devletimizce yapılan yardımlara ilave olarak gönül dostu hayırsever vatandaşlarımız ve işadamlarımızın bağışlarıyla hazırlanan 10 bin gıda kolisini Valiliğimiz Koordinesinde Vefa Destek Gruplarıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırdıklarını ifade etti.

Valimiz Sayın Osman BİLGİN’in talimatları doğrultusunda İlimizde vatandaşların yardım almaya giderken olası virüs tehdidiyle karşı karşıya kalmasını önlemek amacıyla Ekonomik İstikrar Paketi çerçevesinde gerçekleştirilen Sosyal Destek Ödemeleri ve Sosyal Yardımların, kolluk kuvvetlerimiz, Vefa Sosyal Destek Gruplarımız, PTT ve SYDV personelimiz ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evlerine kadar teslim edilmeye devam ediyor.

Vali Bilgin, bizler sizler için çalışmaya devam ederken sizlerin evde kalarak yapılan bu hizmetleri amacına ulaşması için gösterdiği çaba ve gayretten dolayı teşekkür etti. Ayrıca vatandaşlarımıza devletimizce sunulan hizmetlerde görev alan tüm personellere ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımda bulunan hayırseverlerimize teşekkürlerini sundu.” Denildi.

 

Ertan BAYER

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek