YASAKLI BAYRAMDA  10 YARALI
Uyuşturucu taşımak için Demirköy Belediyesi’nin cenaze aracını çaldılar
Lüleburgaz’da TIR yangını
Kırklareli’nde tarihi çarşıda yangın
Bu haber 08 Mayıs 2020, Cuma 10:46 tarihinde eklendi. 490 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Milletvekili Gündoğdu, çalışma ziyaretlerinde bulundu

CHP Kırklareli Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Vecdi Gündoğdu, ilimizde gerçekleştirdiği çalışma ziyaretleri hakkında basın açıklaması yaptı.
Milletvekili Gündoğdu,  çalışma ziyaretlerinde bulundu  

“Vatandaşlarımızın sahipsizlik, çaresizlik ve umutsuzluk içerisine düşmemesi için çalışmalarımızı kontrollü bir şekilde sürdürüyoruz” diyen CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu korona virüs salgınına karşı Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda alınan tedbirlerin uygulamaya devam edilmesi gerektiğini söyledi.

Milletvekili Vecdi Gündoğdu şu açıklamayı yaptı “ Hem dünyada hem de ülkemizde, COVID-19 salgınıyla mücadele amansız bir şekilde sürmektedir. Tüm hazırlık ve tedbirlerimize rağmen 05.05.2020 tarihi itibariyle toplam vaka sayımız 129.491 çıkarken, 3.520 vatandaşımızı salgın nedeniyle kaybettik. Toplam iyileşen hasta sayımız ise 73.285 oldu.

Hükümetin açıkladığı kısmi normalleşme takvimi doğrultusunda yeni düzenlemeler ve tedbirler alınmaya devam edilmektedir. Resmi kuruluşlarımızın, iş yerlerimizin ve vatandaşlarımızın yeni sürece uyum sağlaması yaşamsal önem taşımaktadır. Yeni yaşam düzenimizde Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusundan aldığımız tedbirleri titizlikle uygulamaya devam etmeliyiz.

Bu doğrultuda; Kırklareli merkezde, ilçelerimizde, beldelerimizde ve köylerimizde alınan tedbirleri yerinde incelemek ve vatandaşlarımızın, kurum ve kuruluşlarımızın eksik, istek ve taleplerini tespit etmek, sorunlarını yerinde görmek amacıyla kontrollü bir şekilde çalışma ziyaretleri gerçekleştiriyoruz.

Çalışma ziyaretlerimiz kapsamında 05.05.2020 tarihinde; Pınarhisar CHP İlçe Başkanlığı, İl Genel Meclis Üyeleri ve Kaynarca Belediyesi’ni ziyaret ettik. 06.05.2020 tarihinde ise ; Vize CHP İlçe Başkanlığı, İl Genel Meclisi Üyeleri, Vize Belediyesi ve Kıyıköy Belediyesi, Demirköy CHP İlçe Başkanlığı ve İğneada Belediyesi’ni ziyaret ettik. Çalışma ziyaretlerimizde; salgın nedeniyle yaşanan sorunları, eksik ve ihtiyaç duyulan malzemeleri, bölgede yaşayan vatandaşlarımızın sağlık, aş ve iş sorunları hakkında değerlendirmelerde bulunduk.

“Salgından çıkış” ve “Yeni normalleşme” stratejilerinin konuşulmaya başlandığı günlerde hepimiz hayatın bir an önce normalleşmesini istiyoruz. Fakat sağlık çalışanlarımızın, günlerdir evinde oturarak işinden, gelirinden olan insanlarımızın fedakârlıkları kontrolsüz ve sorumsuz bir çıkış stratejisiyle de heba edilmemelidir. Aksi takdirde; ikinci bir salgın dalgasına yakalanırsak, daha fazla can kayıpları ve daha büyük ekonomik sorunlar yaşayabiliriz.

Bizler, şartlar her ne olursa olsun vatandaşlarımızın; sahipsizlik, çaresizlik, umutsuzluk ve tükenmişlik içerisine düşmemesi için canla, başla çalışmalarımızı kontrollü bir şekilde sürdüreceğiz.

Saygılarımla. SağlıklaKalın, EvdeKalın.”

Buğra KAYA

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek