BİLSEM Çekya’dan mansiyon ödülü ile döndü
Salgın sonrası ilk Cuma namazı kılındı
20 yaş sınırlaması 18’e düşürüldü
Lüleburgaz’da gençlere sokağa çıktı
Bu haber 06 Mayıs 2020, Çarşamba 11:13 tarihinde eklendi. 227 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

THK, 9 bin 845 fitre zarfı dağıttı

Türk Hava Kurumu(THK) Lüleburgaz Şube Başkanlığı, Ramazan ayı olmasıyla muhtarlara toplam 9 bin 845 adet fitre zarfı dağıttı.
THK, 9 bin 845 fitre zarfı dağıttı  

Her yıl Ramazan ayında ilçemizde bulunan ilk ve ortaöğretim kurumları ile muhtarlara fitre zarfı dağıtan ve AVM’lerde fitre standı açan Türk Hava Kurumu Lüleburgaz Şubesi,  bu yıl korona virüs salgını nedeniyle

AVM ve okulların kapalı olmasından dolayı sadece köy ve mahalle muhtarlarına fitre zarfı dağıttı. Geçtiğimiz günlerde fitre zarflarının dağıtımını tamamlayan THK Lüleburgaz Şubesi,  Lüleburgaz’da 64 köy ve mahalle muhtarına toplam 9 bin 845 adet fitre zarfı teslim etti.

Dağıtılan fitre zarfları muhtarlıklar tarafından vatandaşların evlerine dağıtılacak. Zarflar, ellerine ulaşmayan vatandaşlar, ikamet ettiği bölgenin muhtarlığından ve Türk Hava Kurumu Lüleburgaz Şubesi’nden fitre zarflarını temin edebilirler.

Toplanan fitre gelirleri aracılığıyla Türk Hava Kurumu Üniversite’sinde eğitim gören şehit ve gazi çocukları ile ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına burs, uçak hava ambulanslarıyla hasta ve yaralıların taşınması ile sportif havacılık eğitim kurslarında gençlere uçuş eğitimleri verilmesi sağlanıyor.

Türk Hava Kurumu Lüleburgaz Şubesi, geçtiğimiz sene topladığı 156 bin TL fitre geliriyle tarihinin en yüksek fitre gelirine ulaşmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan THK Lüleburgaz Şube Saymanı Hasan Aktaş “Türk Hava Kurumu ailesine güvenen vatandaşlarımıza şükranlarımızı borç biliriz. Bizlere olan güvenlerini hiçbir zaman boşa çıkarmamak için gayret etmekteyiz.” diye konuştu.

Buğra KAYA

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek