Yanıltıcı bilgiye ceza
Kaymakam Yüce’den şehit ailesine ziyaret
Altında alım fırsatı
Basın mensuplarına kapasite geliştirme semineri
Bu haber 06 Mayıs 2020, Çarşamba 11:12 tarihinde eklendi. 621 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lüleburgaz Belediyesi, 3 yıl KDV’siz alım yapacak

Lüleburgaz Belediyesi, Devlet Malzeme Ofisi(DMO) aracılığıyla aldığı 200 adet plastik, 200 adet galvaniz çöp konteynırı olmak üzere toplam 400 adet çöp konteynırını Katma Değer Vergisi(KDV)olmadan temin etti.
Lüleburgaz Belediyesi, 3 yıl KDV’siz alım yapacak  

Devlet yardımı amacıyla geliştirilen teşvik sistemine başvuru yapan Lüleburgaz Belediyesi, üç yıl boyunca geçerli olmak üzere belirtilen belge ekinde yer alan araç ve ekipmanların alımında kullanılmak üzere katma değer vergisi teşviki almıştı.

KDV’siz ilk alım yapıldı

Temizlik ve Çevre Müdürlüğü tarafından kentin genelinde ihtiyaç duyulan noktalara Devlet Malzeme Ofisi aracılığı ile 200 adet galvaniz ve 200 adet plastik çöp konteyner alımı gerçekleştirildi.  Alım esnasında tedarikçiye Yatırım Teşvik Belgesi kapsamında KDV ödemesi yapılmadı.

Lüleburgaz Belediyesi tarafından üç yıl boyunca teşvik listesinde bulunan çöp konteynırı, çöp toplama aracı, yol yıkama ve süpürge aracı, arasöz, ekskavatör ve cenaze aracı alımlarında Yatırım Teşvik Belgesi kapsamında tedarikçiye KDV ödenmeyecek.

Buğra KAYA

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek