YASAKLI BAYRAMDA  10 YARALI
Uyuşturucu taşımak için Demirköy Belediyesi’nin cenaze aracını çaldılar
Lüleburgaz’da TIR yangını
Kırklareli’nde tarihi çarşıda yangın
Bu haber 05 Mayıs 2020, Salı 11:00 tarihinde eklendi. 587 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arslan “Belediye, memurunun ve vatandaşının sağlığını ne kadar düşünüyor?”

İYİ Parti Lüleburgaz İlçe Başkan Yardımcısı Soner Arslan, Lüleburgaz Belediyesi tarafından korona virüs tedbirleri kapsamında; market, pazar yeri ve halkın kullandığı birçok ortak alanda denetim ve çalışmalar yapan, vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayan zabıta memurlarına korona virüs testi yapılıp yapılmadığını düzenlediği basın açıklamasıyla gündeme getirdi.
Arslan “Belediye, memurunun ve vatandaşının sağlığını ne kadar düşünüyor?”  

 

Zabıta memurlarının vatandaşlarla muhatap olduğunu ve hem zabıta memurlarının hem de vatandaşların virüs tehdidi altında olduğunu belirten İlçe Başkan Yardımcısı Soner Arslan “Türkiye’de korona virüsünün başladığı günden beri birçok destek grupları ve çalışan devlet memuru arkadaşlarımız var. Bunların içinde Diyanet görevlileri, muhtarlar, zabıtalar, polisler ve Vefa grupları var. Hastanelerdeki doktor ve hemşirelerimiz bunlarla en çok muhatap olan kesim. Bu kesimdeki arkadaşlarımızın devletimiz tarafından haftada bir kez korona virüs testleri yapılıyor. Çünkü koronayla en yakından ilgilenen gruplar bunlar. Fakat Vefa Grubundaki arkadaşlarımız, polisler ve zabıta arkadaşlarımız sağlıklarını hiçe sayarak ellerinden gelen yardımı yaptıkları halde bunlara herhangi bir test yapılmıyor. Bu arkadaşlarımızda aktif veya pasif olarak korona virüsü var mıdır? Bunlarla ilgili herhangi bir tedbir alınıyor mu? Belediyemiz, zabıta memurları  için böyle bir talepte bulunuyor mu? Bu yapılan testler sadece zabıta arkadaşlarımızın sağlığını değil gün içinde muhatap olduğu vatandaşlarımızın sağlığını da etkilemektedir. Bir İç hastalıkları Uzmanı olan Doktor Belediye Başkanı  Lüleburgaz’da sağlığa önem verilmesi gereken şu dönemde zabıta arkadaşlarımızın sağlığı gezdikleri yerdeki insanların sağlığı için testlerin düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Belediyemizden bu testleri talep edip etmediğine dair,  bilgi bekliyoruz” adiye konuştu.

Buğra KAYA

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek