Yanıltıcı bilgiye ceza
Kaymakam Yüce’den şehit ailesine ziyaret
Altında alım fırsatı
Basın mensuplarına kapasite geliştirme semineri
Bu haber 02 Mayıs 2020, Cumartesi 10:55 tarihinde eklendi. 3232 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Saadet Partisi İşçilerin Bayramını Kutladı

Saadet Partisi Kırklareli İl Müfettişi Güner Aydın, 1 Mayıs İşçi Bayramı vesilesiyle yaptığı açıklamada "Emeğin ve alınterinin hakkını alması çok önemlidir, aksi halde toplumda huzur ve saadet olmaz" dedi.
Saadet Partisi İşçilerin Bayramını Kutladı  

İşçinin ücretinin alınteri kurumadan verilmesi gerekiğini de belirten Güner Aydın yaptığı açıklamada şunları söyledi “ Emeğin, alınterinin, işçi kardeşlerimizin üzerine sadece bir gün değil, 365 gün titrenmesi gerektiğine inanıyoruz. Ancak yine de bazı şeyleri söyleyebilmek adına, bunu bir fırsat olarak değerlendirmek istiyoruz.

Emeğin, alınterinin, helal kazancın simgesi olmasını istediğimiz bir günü kutluyoruz.

İnşallah bu sıkıntılı dönem, gerçek gündeme dönmek, emeği konuşmak, emekçinin derdiyle dertlenmek adına bir fırsat olur.

 Görmezden gelinen iş kazaları, maden faciaları, adeta sefalete mahkum eden asgari ücret, normalleşen sigortasız emekçiler sorunları ne zaman çözülecek?  

Alınterinin önemini bilenler, Alınterinin karşılığının verilmesini önemseyenler samimi bir tavır ortaya koymalılar.

Emeğe hak ettiği değeri veren, bunu bir lütuf olarak görmeyen, iş güvenliğini ve işçi sağlığı ile ilgili atılması gereken adımları olmazsa olmaz olarak addeden bir hareketin mensupları olarak buradan sesleniyoruz;

Gelin bu 1 Mayıs bir milat olsun.

Emekçilerin ailelerine karşı boyunları bükülmesin.

Çalışarak kazandıkları, insanca yaşamalarına vesile olsun.

İşçinin ücreti alınteri kurumadan ödensin. Ücretleri ödenmemezlik edilmesin.

İşveren işçisine yediğinden yedirsin, giydiğinden giydirsin. Bu 1 Mayıs, emeğin ve alınterinin hakkını almasına vesile edilsin!”

Ertan BAYER

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek