Meriç ailesinin acı günü
Kırklarelispor, Play-off’lara kötü başladı
Vaka sayısı en çok azalan il Kırklareli oldu
İş adamı Bahri İpek hayatını kaybetti
Bu haber 02 Mayıs 2020, Cumartesi 10:48 tarihinde eklendi. 3313 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vatan Partisi’nden 1 Mayıs kutlaması

Vatan Partisi, Kırklareli İl Örgütü ile İlçe Örgütleri yaptıkları basın açıklaması ile 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutladı.
Vatan Partisi’nden 1 Mayıs kutlaması  

Vatan Partisi’nden yapılan basın açıklaması şöyle; “1 Mayıs, 1890 yılından beri, dünyanın birçok ülkesinde işçi sınıfının uluslararası birlik, dayanışma ve mücadele günü olarak kutlanmaktadır. Ancak emperyalizm döneminde çeşitli ülkelerin işçileri arasında etkili bir dayanışma gerçekleşmemiştir. Tam tersine, emperyalist ülkelerin işçi sınıfları, sömürge ve yarı-sömürge ülkelerin sömürülmesi ve baskı altında tutulmasında, kendi sermayedar sınıflarının ve emperyalist devletlerinin destekçisi olmuştur. Günümüzde de bu ülkelerin işçi sınıfları kendi ülkelerinin emperyalist politikalarını desteklemektedir. Son olarak Irak ve Suriye’ye yönelik emperyalist saldırılarda bu işçi sınıflarının durumu ibret vericidir. Emperyalist ülkelerin işçi sınıflarının enternasyonalist bir ruhla davrandığını düşünmek mümkün değildir. 

 

Günümüzde 1 Mayıs, anti-emperyalist millî bir ruh ve anlayışla kutlanmalıdır. Özellikle vatanımızın bütünlüğüne ve milletimizin birliğine yönelik emperyalist saldırıya engel olacak en önemli güç, gelir getirici bir işte çalışanların yüzde 70’inden fazlasını oluşturan işçi sınıfımızdır. 

 

İşçi sınıfımız vatanseverdir ve millî duyguları yüksektir. Türkiye’nin bağımsızlığının korunmasında ve üretim devriminin hayata geçirilmesinde en önemli güvencemiz, işçi sınıfımızın bu nitelikleridir. 

 

2020 yılının 1 Mayıs’ı, işçi sınıfımızın sendika üyesi olan veya olmayan, farklı statülerde çalışan, farklı etnik köken, inanç ve siyasal görüşlerden tüm unsurlarının, başta vatan mücadelesi ve üretim devrimi olmak üzere, tüm ortak taleplerimiz etrafında birleştiği ve Türkiye’yi daha da güçlendirdiği bir anlayışla kutlanmalıdır. 

 

Vatan Partisi, 1 Mayıs vesilesiyle, Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlarken, başta işçi sınıfımız olmak üzere, tüm milletimizi yaşanan ekonomik krizi aşma ve ekmek teknesini koruma mücadelesinde birlik beraberliğe ve üretim devrimini gerçekleştirmeye çağırmaktadır. “

 

Ertan BAYER

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek