Yüz yüze eğitim başladı
Gazetemizin acı günü
Vali Bilgin’den yatırım müjdesi
Bu haber 01 Mayıs 2020, Cuma 10:45 tarihinde eklendi. 3546 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lüleburgaz’da 13 bin 208 kişi kısa çalışma ödeneğinden faydalandı

Lüleburgaz İŞKUR Müdürlüğü tarafından kısa çalışma ödeneğine başvuran Lüleburgaz’da ki 733 işletme bünyesindeki 13 bin 208 kişiye ödeme bağlandı.
Lüleburgaz’da 13 bin 208 kişi kısa çalışma ödeneğinden faydalandı  

Belirtilen şartlara uymadığı için ödemesi bağlanmayan kişiler ise nakdi ücret desteğinden faydalanabilecek.

İŞKUR Lüleburgaz Müdürlüğü Personeli, Lüleburgaz’da ki işletmeler ve vatandaşlar mağdur olmasın diye 7 gün 24 saat mesai yapıyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından korona virüs salgınının ülkemiz üzerindeki ekonomik etkilerini azaltmak amacıyla hayata geçirilen kısa çalışma ödeneğine Lüleburgaz’da faaliyet gösteren 733 işletme başvuru yaptı.

Lüleburgaz İŞKUR Müdürlüğü tarafından şartlara uygun olan işletmelerin başvuruları   kabul edilerek 13 bin 208 çalışana ödeme bağlandı.

Belirtilen şartlara uymadığı ve 15 Mart sonrasında işten çıkarıldığı için ödenek bağlanmayan kişiler ise nakdi ücret desteğinden faydalanabilecek.

17 Nisan 2020 tarihi itibariyle ücretsiz izne ayrılanlar, kısa çalışma ödeneğinden yararlanmayan ve yaşlılık aylığı almayanların nakdi ücret desteği için başvurularını işverenler gerçekleştirecek.

15 Mart tarihinden sonra işten çıkartılan, yaşlılık aylığı almayan ve işsizlik ödeneğine hak kazanamayan vatandaşların başvuruları İŞKUR tarafından ya da vatandaşlar esube.iskur.gov.tr web adresinden Alo 170’ten veya e-devletten başvuru yapabilecek.

Şartların uyduğu vatandaşlar 17 Nisan-17 Temmuz arasında aylık 1168, 27 TL ödeme alacak.

Konuyla ilgili bilgi veren Lüleburgaz İŞKUR Müdürü Ahmet Selim Keskin “ Kısa çalışma ödeneğine başvuran 733 işletme bünyesindeki 13 bin 208 vatandaşımıza ödenek bağladık. Bu zor süreçte vatandaşlarımızın ve işletmelerimizin mağdur olmaması amacıyla idari izin yapmadan 7 gün 24 saat çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Buğra KAYA

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek