YASAKLI BAYRAMDA  10 YARALI
Uyuşturucu taşımak için Demirköy Belediyesi’nin cenaze aracını çaldılar
Lüleburgaz’da TIR yangını
Kırklareli’nde tarihi çarşıda yangın
Bu haber 29 Nisan 2020, Çarşamba 10:39 tarihinde eklendi. 333 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Evrensekiz’de larva ilaçlama çalışması

Lüleburgaz’a bağlı Evrensekiz’de larva ilaçlama çalışması yapıldı.
Evrensekiz’de larva ilaçlama çalışması  

Evrensekiz Belediye Başkanı Mustafa  Nalbant yaptığı açıklamada; “Her yıl uçkun mücadelesinde başarılı olmak için Nisan ayında ilk yağmurlar bittikten sonra larva ilaçlaması yapmak gerekir. Sivrisinekler yumurtalarını yağmur mevsimi başladığında durgun su kaynaklarına bırakırlar. Bu yumurtalar kısa zaman içerisinde larva şekline gelişirler. Bu dönemde sivrisineklerin yumurtalarını bıraktıkları su kaynaklarına yapılacak ilaçlamalar sayesinde ergin hale gelmeden sivrisinekleri öldürür. Durgun ve kirli sulara belirli aralıklarla yapılan larva ilaçlamaları sorunu daha kaynağında çözmeye yönelik bir çalışma olup uzman kişilerce yapılmalıdır.

Biz de Evrensekiz Belediyesi olarak  Nisan yağmurları biter bitmez tüm sivrisinek larva alanlarına profesyonel ekiplerce larva ilaçlamaları yapılmaya başlanmış olup bu düzenli aralıklarla devam ederek  ve beldenin rahat bir yaz geçirmesini sağlayacağız.” Dedi.

Ertan BAYER

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek