Vali Osman Bilgin, Ramazan bayramını kutladı
Lüleburgaz BİLSEM, TUBİTAK yarışmasına kabul edildi
Vali Bilgin’den hayırseverlere teşekkür
Arifede yağmur, bayramda güneş
Bu haber 22 Nisan 2020, Çarşamba 10:50 tarihinde eklendi. 364 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kurudere’nin karantina süresi 7 gün uzatıldı

Kurudere Köyü’nde alınan 14 günlük karantina kararı, köyde yeni pozitif korona virüs vakalarının tespit edilmesi nedeniyle 7 gün uzatıldı.
Kurudere’nin karantina süresi  7 gün uzatıldı  

Pınarhisar’ın Kurudere Köyü, 6 Nisan 2020 tarihinde korona virüs vakası tespit edilmesinin ve vakaların köy sakinleriyle temas içerisinde olmasından dolayı 14 gün süre ile karantinaya alınmıştı. Kurudere Köyü’nde alınan karantina kararı, köyde yeni pozitif Covid-19 vakaları görülmesi sebebiyle 20 Nisan 2020 Pazartesi gününden itibaren 7 gün süre ile uzatıldı.

Kırklareli Valiliği’nden yapılan açıklamada “Çin Halk Cumhuriyeti’nin Wuhan Kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından PANDEMİ olarak nitelendirilen Coronavirüs (Covid-19) salgınından ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 26 ncı maddesine istinaden toplanmış olup, mezkur Kanunun 27 ve 72 nci maddeleri kapsamında 20.04.2020 tarihinde aşağıdaki karar alınmıştır.

06.04.2020 tarihli ve 2020/03 no’lu İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararı gereği İlçemiz Kurudere Köyünde yaşayan iki vatandaşımızda tespit edilen Covid-19 pozitif vakaları sonrası bu kişilerin köyde bulunan diğer vatandaşlarımızla da temas kurduğunun tespit edilmesi, köylerde komşuluk ilişkilerinin aktif olması ve bu bağlamda fiziksel temasın yoğun olması nedeniyle salgının yayılımının önüne geçmek ve toplum sağlığını korumak amacıyla 06.04.2020 pazartesi günü saat 16.00’dan itibaren 14 gün süreyle karantina altına alınan İlçemiz Kurudere Köyünde son günlerde tespit edilen yeni bir Covid-19 pozitif vakası sebebiyle karantina süresinin 7 gün süreyle uzatılmasına ve süre sonunda söz konusu kararın İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca tekrardan değerlendirilmesine, oy birliği ile karar verilmiştir.” denildi.

Buğra KAYA

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek