Vali Osman Bilgin, Ramazan bayramını kutladı
Lüleburgaz BİLSEM, TUBİTAK yarışmasına kabul edildi
Vali Bilgin’den hayırseverlere teşekkür
Arifede yağmur, bayramda güneş
Bu haber 16 Nisan 2020, Perşembe 10:42 tarihinde eklendi. 426 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Toplantı ve gösteri yasağı 1 ay daha uzatıldı

Kırklareli Valiliği yaptığı açıklamayla; daha önce korona virüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla 30 Nisan 2020 tarihine kadar yasaklandığını duyurduğu toplantı, gösteri yürüyüşü, panel, konferans, seminer, basın açıklaması, açık yer toplantısı gibi etkinliklerin 15 Nisan 2020 Çarşamba günü 08.00’dan itibaren 30 gün süre ile yasaklandığını duyurdu.
Toplantı ve gösteri yasağı 1 ay daha uzatıldı  

Kırklareli Valiliği’nden yapılan açıklamada “Çin Halk Cumhuriyeti' nin Wuhan kentinde çıkan ve birçok ülkeye yayılan Koronavirüs (COVID-19) salgınında bugüne kadar birçok yaka görülmüştür. Yüksek bulaşıcılığı ve aşısının ya da özel ilacının henüz geliştirilememiş olması nedeniyle hastalık, insan sağlığına yönelik önemli bir tehdit olarak kabul edilmektedir. Ülkemizde de tespit edilen virüs bazı tedbirlerin alınmasını gerekli kılmıştır.

Bu sebeple Koronavirüsünün yayılmaması, kamu esenliğinin sağlanması ve genel sağlığın korunması amacıyla daha öncede yasaklanan "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri", salgınla mücadele koşulları devam ettiğinden dolayı kararın 1 ay süreyle uzatılarak,

İlimiz genelinde gerçekleştirilebilecek, (sivil toplum kuruluşlarının kendi binalarında, kendi personel ve üyelerine yönelik yapacağı toplantılar ile Devlet Kurum ve Kuruluşlarının program ve etkinlikleri, resmi bayram, resmi anma günleri, resmi tören ve kutlamalar ile gelenek ve göreneklere göre yapılacak programlar, spor faaliyetleri ile bilimsel, ticari ekonomik amaçlarla yapılan toplantılar ve Valilik tarafından izin verilenler hariç olmak üzere),

İlimiz genelinde gerçekleştirilebilecek tüm toplantı ve gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, açık yer toplantısı ile protesto eylemi, miting, çadır kurma, oturma eylemi, stant açma, açlık grevi, anma töreni, afiş, pankart ve poster asma, el ilanı ve bildiri dağıtma, imza masası açma, meşale yakma ve taşıma, konferans, panel, seminer vb. her türlü eylem/etkinlikler 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddeleri ve ayrıca 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. Ve 19. Maddeleri hükmü gereğince daha öncede 15.04.2020 tarihi saat 08:00' dan itibaren (30) gün boyunca yasaklanmasına karar verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

Kırklareli Valiliği’nin daha önce 30 Nisan tarihine kadar aldığı toplantı, gösteri yürüyüşü gibi etkinliklerin yasaklama kararını uzatması ve etkinliklerin 15 Mayıs 2020 tarihine kadar iptal olmasıyla 1 Mayıs’ın da kutlanamayacağı anlaşıldı.

Buğra KAYA

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek