Vali Osman Bilgin, Ramazan bayramını kutladı
Lüleburgaz BİLSEM, TUBİTAK yarışmasına kabul edildi
Vali Bilgin’den hayırseverlere teşekkür
Arifede yağmur, bayramda güneş
Bu haber 15 Nisan 2020, Çarşamba 10:20 tarihinde eklendi. 498 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“İngiliz Michael bizim maskeyle güvende; Ayşe teyze, Mehmet amca, Ali hala maske bekliyor”

CHP Kırklareli Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyon Üyesi Vecdi Gündoğdu, Covid- 19 salgını nedeniyle alınan tedbirler hakkında basın açıklaması yaptı.
“İngiliz Michael bizim maskeyle güvende; Ayşe teyze, Mehmet amca, Ali hala maske bekliyor”  

 Milletvekili Gündoğdu; basın açıklamasında “İngiliz Michael bizim maskeyle güvende; Ayşe teyze, Mehmet amca, Ali hala maske bekliyor” dedi.

Son yüzyılın en büyük küresel salgınıyla karşı karşıya olduğumuzu belirten CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu yaptığı basın açıklamasında “Henüz bilimsel olarak tedavisi bulunamayan virüs nedeniyle dünyanın dört bir yanında her gün binlerce, on binlerce insan yaşamını kaybetmeye devam etmektedir.

Ülkemizde de salgın nedeniyle yaşamını kaybeden yurttaşlarımızın sayısı ne yazık ki 12 Nisan 2020 tarihi itibariyle 1.198’e ulaştı. Toplam vaka sayımız ise 56 bin 956 oldu.

Hayatını kaybedenler arasında doktorlarımız, sağlıkçılarımız, her meslekten ve yaş grubundan vatandaşlarımız bulunmaktadır.

Salgınla ön cephede, hastanelerde, acil servislerde ve diğer sağlık birimlerinde mücadele eden sağlık çalışanlarımızın sağlıklarını korumak, salgının üstesinden gelmekte çok büyük önem taşımaktadır.

Salgının ülkemize girdiği bir ay önce hazırlıklı ve tedbirli olduğumuzu söyleyen Hükümetin hazırlık ve tedbirlerinin yetersiz, hatalı ve ortak akıldan uzak olduğu ne yazık ki ortaya çıkmıştır.

Saray Rejimi; EvdeKal derken, evde kalanın sağlık, iaşe ihtiyaçları ve iş güvencesini hala sağlayamadı.

Sağlık emekçilerinin bizler için cephede savaşan doktorlarımızı, hemşirelerimizi, sağlık görevlerini, hastane çalışanlarını, tüm sağlık emekçilerini dahi maddi manevi ve sosyal güvence altına alamadı.

Plansız bir şekilde üniversiteleri tatil edip otogarlarda izdiham yaşattı.

Sokağa çıkma yasağını 2 saat önce açıklayarak vatandaşların panik, kaygı ve güvensizlik duygusuyla kontrolsüz bir şekilde sokaklara çıkmasına neden oldu ve salgına davet çıkardı.

EvdeKal önerisi yaparken; çiftçi, esnaf, işçi, memur ve tüm çalışanların nasıl evde kalacakları, İş Güvencesi, Ücretli İzin ve Aile Sigortası tedbirlerini yeteri kadar alamadı.

Salgının ülkemizde başlamasından bir ay geçmesine rağmen 40 ülkeye maske gönderdiğini söyleyen Hükümet, kendi vatandaşlarına hala yeteri kadar maske ulaştıramadı. Belediyelerin, aş evlerinin yardım hesaplarını bloke edip, vatandaşlarımıza yardımın önünde engel oldu.

Yüzyılın salgınını yaşarken kimsenin aklından yararlanmak istemeyen, böylesi önemli dönemde tüm siyasi partilerin liderleriyle bir araya gelerek, ortak aklın gücüne red eden Saray, ülkemizi yönetemiyor, ne yazık ki savrulmaya devam ediyoruz.

Salgın nedeniyle yaşamını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine baş sağlığı diliyorum. Tüm vatandaşlarımızın Bilim Kurulu’nun aldığı önlemlere sıkı bir şekilde uymalarını, bu süreci kendilerinin ve yakınlarının sağlıklarını koruyarak atlatmaları dileğiyle saygılarımı sunuyorum. “ diye konuştu.

Buğra KAYA

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek