Cuma namazları bugün başlıyor
Havaya silah atanlar korkuttu
Dayıoğlu ailesinin acı günü
Lüleburgaz’da 7 gün yağmur var
Bu haber 08 Nisan 2020, Çarşamba 10:57 tarihinde eklendi. 412 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kurudere Köyü karantinaya alındı

Pınarhisar’a bağlı Kurudere Köyü, corona virüs salgını nedeniyle 6 Nisan 2020 Pazartesi gününden itibaren 14 gün süre ile karantinaya alındı. Köyün Covid-19 salgınına yakalanan iki vatandaşın hastalıktan habersiz olduğu dönemde köydeki diğer vatandaşlarla temas halinde olması ve fiziksel temasın yoğun olması nedeniyle karantinaya alındığı öğrenildi.
Kurudere Köyü karantinaya alındı  

Kırklareli Valiliği’nden yapılan açıklamada “Çin’in Wuhan Kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından PANDEMİ olarak nitelendirilen Coronavirüs (Covid-19) salgınından ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 06.04.2020 tarihinde toplanmış olup, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 ve 72 nci maddeleri gereğince aşağıdaki Kararlar alınmıştır.

İlçemiz Kurudere Köyünde yaşayan iki vatandaşımızda tespit edilen Covid-19 vakaları sonrası bu kişilerin köyde bulunan diğer vatandaşlarımızla da temas kurduğunun tespit edilmesi, köylerde komşuluk ilişkilerinin aktif olması ve bu bağlamda fiziksel temasın yoğun olması nedeniyle salgının yayılımının önüne geçmek ve toplum sağlığını korumak amacıyla 06.04.2020 pazartesi günü saat 16.00’dan itibaren 14 gün süreyle İlçemiz Kurudere Köyünün acil sağlık ihtiyaçları hariç kolluk marifetiyle karantina altına alınmasına ve süre sonunda söz konusu Kararın İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca tekrardan değerlendirilmesine,

Karantina mahallinde bulunan vatandaşlarımızın da köy dışından olası ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek Grubu görevlileri aracılığıyla karşılanmasına, oy birliği ile karar verilmiştir.” denildi.

Buğra KAYA

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek