Cuma namazları bugün başlıyor
Havaya silah atanlar korkuttu
Dayıoğlu ailesinin acı günü
Lüleburgaz’da 7 gün yağmur var
Bu haber 02 Nisan 2020, Perşembe 10:32 tarihinde eklendi. 3922 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“Tarımsal Girdilerin Tedarikinde sıkıntı yaşanmayacak”

Kırklareli Valiliğinden yapılan açıklamada, tarımsal girdilerin tedariklerinde sıkıntı yaşanmayacağı açıklandı.
“Tarımsal Girdilerin Tedarikinde sıkıntı yaşanmayacak”  

Kırklareli Valiliği’nden yapılan açıklamada,  Pandemi niteliği kazanan "Koronavirüsle (COVID-19)" etkin mücadele yanında, Tarım ve Orman Bakanlığının görev ve sorumluklarının aksatılmadan yürütülmesi, tarımsal üretimde sürdürülebilirliğin sağlanması ve gıda arz güvenliğinin korunması büyük önem arz etmekte olduğu belirtildi.

Bu kapsamda Vali Osman Bilgin’in talimatları doğrultusunda İl Tarım ve Orman Müdürlüğü  tarafından, bitkisel üretim faaliyetlerinin gereği olarak ekim, dikim, gübreleme, sulama, ilaçlama, çapalama, bakım vb. faaliyetlerin kesintisiz devam etmesi noktasında İlde faaliyet gösteren Tarım Kredi Kooperatifleri, Pankobirlik Satış mağazaları, Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri ve özel bayiler ile gerekli görüşmeler yapılmış, mevcut durumda çiftçilerin ihtiyaçlarının talepler alındıktan sonra herhangi bir lojistik ücreti yansıtılmadan teslim edildiği ve bu hassas dönemde alınacak her türlü önleme destek verileceği, gerekli girdilerin mevcut olduğu, tedarikte sıkıntı yaşanmayacağı ifade edildi.

Ayrıca, ile ait tarım takvimi dikkate alınarak bitkisel üretim faaliyetlerinin aksatılmadan yürütülmesi için diğer İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve diğer kamu kurum ve kuruluşları ile iş birliği halinde çalışılmakta olup, koordine bir şekilde ve gerekli denetimler gerçekleştirilerek azami hassasiyetle çalışmalar devam etmekte olduğu kaydedildi.

Buğra KAYA

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek