YASAKLI BAYRAMDA  10 YARALI
Uyuşturucu taşımak için Demirköy Belediyesi’nin cenaze aracını çaldılar
Lüleburgaz’da TIR yangını
Kırklareli’nde tarihi çarşıda yangın
Bu haber 30 Mart 2020, Pazartesi 10:39 tarihinde eklendi. 365 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeni Kararlar açıklandı

Kırklareli Valiliği, 28 Mart 2020 tarihinde alınan İl Hıfzıssıhha Kurulu kararlarını açıkladı.
Yeni Kararlar açıklandı  

Kırklareli Valiliği tarafından yapılan açıklama şöyle; “

 

1-İlimizden il dışına otobüs seferlerinin 28.03.2020 tarihi saat 17:00'den itibaren geçici olarak durdurulmuştur. Otobüs seferleri sadece Valilik izni ile yapılabilecektir.

 

2-Tüm vatandaşlarımızın bulundukları şehirde kalmaları esastır. Ancak tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararıyla sevk edilen, birinci derece yakınları vefat eden (amca, dayı, hala, teyze dahil) veya ağır hastalığı olanlar ile özellikle son on beş gün içerisinde İlimize gelmiş olup kalacak yeri bulunmayan vatandaşların il dışına çıkışlarına Valilik izni ile müsaade edilecektir.

 

3-İl dışına seyahat etmesi zorunlu olan vatandaşların, mülki makamlarca oluşturulacak Seyahat İzin Kurulu'na başvurarak seyahat belgesi düzenlenmesi talebinde bulunulmasına, talebi uygun görülenlere kurul tarafından seyahat güzergâhı ve süresini de içerecek şekilde "şehirlerarası otobüs seyahat izin belgesi” düzenlenecektir.

 

4-Seyahat İzin Kurulunun, vali/kaymakamın belirleyeceği kamu görevlisinin başkanlığında, emniyet temsilcisi, belediye temsilci, otogar sorumlusu ve ilgili meslek odası temsilcisi yoksa konuya ilişkin sivil toplum temsilcisinden oluşturulacak, bu kurullar otogarda görev yapacak.

 

5-Seyahat İzin Kurulunca, şehirlerarası otobüs seyahat izin belgesi verilenler tarafından yapılan başvurular dikkate alınarak otobüs seferi planlaması yapılacak ve yapılacak seferin Vali onayını müteakiben ilgililere bilgi verilecek.

6-Seyahat etmesine izin verilen otobüslerdeki yolcuların ve personelin sağlık kontrollerinin yapılması amacıyla otogar çıkışlarında sağlık kontrol noktaları oluşturulacak, yolcuların sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra otobüs seyahatinin başlatılacak.

 

7-Seyahat İzin Kurulunca, otobüsle yolculuk yapacak vatandaşların telefonları, gidecekleri yerlerdeki adreslerini belirtilen yolcu listeleri gidilecek ildeki Valiliğe bildirilecek.

 

8-Valiliklerce, ilimize gelecekleri bildirilen yolcuların il girişlerinde kontrollerinin gerçekleştirilecek, karantinaya alınmasını gerektirecek bir durumun tespit edilmesi halinde ilgili kişilerin 14 gün süreyle karantinaya alınacak, karantinaya alınmayanlar arasında 14 gün süreyle gözlem altında kalmaları gereken vatandaşlara evlerinde kalmaları hususunun tebliğ edilerek sürekli kontrol edilecek.

 

9-Bu süreçte otogarlarda görev yapacak tüm personelin rutin aralıklarla sağlık kontrolünden geçirilecek.

 

10-İlimize yolculuğuna izin verilen otobüslerin seyahat güzergahlarında sadece Kırklareli otogarında duracak, Valiliğimizce seyahat etmesine izin verilen yolcuları kapasitelerinde boşluk olması durumunda alabilecek.

        11-Süreç boyunca otobüs firmalarının şehir içi servis hizmetleri yasaklanmıştır.

 

12-İzinsiz yolculukların önlenmesi için Valilikçe yol kontrol noktalarında gerekli tedbirlerin alınacak.

 

13-Otobüslerin güzergahlarında mola verdikleri yerlerin, Valilikçe sürekli hijyen kuralları açısından denetlenecek ve sağlık kurallarına uygun olarak faaliyet yürütmeleri sağlanacak.”

 

Ertan BAYER

 

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek