Cuma namazları bugün başlıyor
Havaya silah atanlar korkuttu
Dayıoğlu ailesinin acı günü
Lüleburgaz’da 7 gün yağmur var
Bu haber 27 Mart 2020, Cuma 10:46 tarihinde eklendi. 461 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Meclis toplantısı 3 ay ertelendi

Ülkemizde de ölümlere neden olan korona virüs salgını nedeniyle Kırklareli valiliği İl Hıfzısıhha Kurulu kararıyla ilçe, belde belediyeleri ve mahalli idare birlikleri meclisleri ile il genel meclisleri 3 ay süre ile ertelendi.
Meclis toplantısı 3 ay ertelendi  

  Karar doğrultusunda Lüleburgaz Belediye Meclis toplantısı da Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında yapılamayacak.

Kırklareli Valiliği tarafından yapılan açıklamada “Çin Halk Cumhuriyeti’nin Wuhan kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından PANDEMİ olarak nitelendirilen Coronavirüs (Covid-19) salgınından ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, İçişleri Bakanlığının 26.03.2020 tarihli ve 5887 sayılı; Kovid-19’la Mücadele Kapsamında Alınan Önlemler konulu yazısı çerçevesinde gerekli düzenlemeleri yapmak amacıyla, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 26. Maddesine istinaden gerçekleştirilen olağanüstü görüşmede aşağıdaki kararları almıştır.

İl, ilçe, belde belediyeleri ve mahalli idare birlikleri meclisleri ile il genel meclislerinin Nisan, Mayıs ve Haziran ayı toplantılarının ertelenmesine, bu süreçte mahalli idarelerin görevlerinin aksamaması için  meclisin toplanmasının çok zorunlu olduğu hallerde ilgili mevzuatı çerçevesinde sağlık tedbirlerinin alınması kaydıyla olağanüstü toplantı yapılmasına, oybirliği ile karar verilmiştir.” denildi.

Haber Buğra KAYA Fotoğraf Arşiv

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek