Kurudere Köyü karantinaya alındı
“Kırklareli’nin çalışkan çiftçisine üvey evlat muamelesi yapılamaz”
Erol Özgür: “Fatura okuma tarihini baz alıyoruz”
Yunuslardan mesafe uyarısı
Bu haber 27 Şubat 2020, Perşembe 09:16 tarihinde eklendi. 284 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ocakbaşı Sohbetlerinin konusu Yahya Kemal Beyatlı

Türk Ocakları Kırklareli Şubesi tarafından Geleneksel Ocakbaşı Sohbetleri düzenlendi. Ocakbaşı Sohbetlerinin bu haftaki konusu “İnsan-Mekân-Eğitim İlişkisi: Yahya Kemal Beyatlı Örneği” oldu.
Ocakbaşı Sohbetlerinin konusu Yahya Kemal Beyatlı  

Kırklareli Üniversitesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ertuğrul Karakuş’un yaptığı sunuma, Kırklareli Üniversitesi öğretim üyeleri, öğrencileri ve Türk Ocakları üyeleri katıldı.

Kırklareli Türk Ocağı Başkanı Utku Mehmet Öden’in konuşmasıyla başlayan konferansta Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu yer olan Üsküp’e, Yahya Kemal’in buradan ayrılışını, İstanbul’daki yaşantısını ve Paris’te kaldığı 8 yıllık sürenin nasıl geçtiği anlatıldı.

Edebi kişiliğinin edebiyat camiasında, Paris’te kaldığı günlerden etkilenmesi ile ya da yurtdışı görevlendirmesi ile gittiği yerlerde şekillenmiş olabileceğinin de konuşulduğu konferansta Karakuş, Yahya Kemal’in şiirlerinden ve yazdığı şiirler ile kazandığı başarılardan örnekler vererek sunumunu tamamladı.

Sunumun ardından Kırklareli Türk Ocağı Başkanı Utku Mehmet Öden,  verdiği bilgiler için Doç. Dr. Ertuğrul Karakuş’a teşekkür etti ve plaketini takdim etti.

Buğra KAYA

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek