Kurudere Köyü karantinaya alındı
“Kırklareli’nin çalışkan çiftçisine üvey evlat muamelesi yapılamaz”
Erol Özgür: “Fatura okuma tarihini baz alıyoruz”
Yunuslardan mesafe uyarısı
Bu haber 18 Şubat 2020, Salı 09:05 tarihinde eklendi. 1192 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tüp Bebek Tedavisinde Yeni Yöntemler

Lüleburgaz Belediyesi ile Fertillife Sağlık Grubu ortaklığında 15 Şubat 2020 Cumartesi günü “Tüp Bebek Tedavisinde Yeni Yöntemler” başlıklı söyleşi gerçekleşti.
Tüp Bebek Tedavisinde Yeni Yöntemler  

Aşkiye Neşet Çal Sahnesi’nde gerçekleşen söyleşide Fertillife Sağlık Grubu’ndan Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Ahmet Fatih Öğüc, katılımcılara tüp bebek tedavisi ve uygulanan yeni yöntemlerle ilgili bilgiler verdi.

Tüp bebek tedavisiyle ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Op. Dr. Ahmet Fatih Öğüc “1978 yılında doğan ilk tüp bebek ile başlayan tüp bebek tedavisi çok önemli aşamalar ve gelişmeler kaydetmiştir. Gelişen teknoloji ile birlikte artan bilgi düzeyi, kazanılan deneyimler ve teknolojik yenilikler tüp bebek tedavisinde pek çok alternatif yöntemin geliştirilmesini de sağladı. Tüp bebek tedavisinin uygulama biçimleri çok daha pratik hale geldi.

Tıbbın gelişmesi ve teknolojinin ilerlemesi ile tüp bebek tedavisi maliyetlerinin düşmesine, tedavi sürelerinin kısalmasına ve olumlu sonuçların çok daha sık görüldüğü bir tedavi haline gelmesinde çok önemli bir rol üstlenmiştir.

Her 100 çiftten 15’ i çocuk sahibi olmak için yardımcı üreme yöntemlerine ihtiyaç duymaktadır.

Tüp bebek tedavisi kısaca; anne adayından alınan yumurta hücrelerinin, baba adayından alınan sperm hücreleri ile döllendirilmesi ve oluşan embriyonun anne adayının rahmine transfer edilmesidir.

Tüp bebek tedavisinde uygulanan işlemler her çift için farklıdır. Kısırlık sorunları çok çeşitli olduğu için her çifte aynı tüp bebek tedavisi uygulanması mümkün değildir. Bu sebeple de tedaviye başlamadan önce kısırlık sebeplerinin doğru şekilde tespit edilmesi ve çifte en uygun tedavi yöntemine karar verilmesi oldukça önemlidir” diye konuştu.

Buğra KAYA

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek