LTSO’dan üyelerine önemli açıklama
Kırklareli’ne gelen yolcuların ateşleri ölçülecek
Kırklareli’nde 974 bin TL hayvan hastalığı tazminatı ödenecek
Koyun ve keçi yetiştiricilerine destek ödemesi
Bu haber 14 Şubat 2020, Cuma 09:17 tarihinde eklendi. 848 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bebek bakımını HEM kursuyla öğreniyorlar

Lüleburgaz Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan bebek bakım kursuna katılan kursiyerler, bebek bakımı konusunda tüm bilgileri verilen pratik ve teorik eğitimlerle öğreniyor.
Bebek bakımını HEM kursuyla öğreniyorlar  

Hemşire ve Doğum Koçu Emine Bostancı tarafından verilen uygulamalı ve pratik eğitimlere katılan anneler, anne adayları ve bu konuda bilgi sahip olmak isteyen kursiyerler; hamilelik öncesi ve sonrası, doğum öncesi ve sonrası, bebek bakımı, bebek beslenmesi, bebek sağlığı ,  anne sağlığı, aile planlaması ve loğusalık konularında bilinçleniyor.

Halk Eğitim Merkezi binası üst katında gerçekleşen eğitimler ile ilgili bilgi veren Hemşire Emine Bostancı “ Lüleburgaz halkının, gebeliğe hazırlık yapan anne adaylarının, torun bekleyen büyük anne ve büyük babaları, eşleri ile beraber kursumuza katılan babaları bilgilendirmek amaçlı Halk Eğitim merkezi işbirliğiyle açtığımız bir kurs. Katılım yoğun oldu. Anne adaylarının, annelerin ve eşlerin hayatı boyunca karşılaşacağı bilgileri veriyoruz. Bilgi alışverişi ile birlikte bebek bakımı, hamilelik, hamileliğe hazırlık ve eşlerin nasıl yardımcı olacağı konularında kursiyerlerimizi bilgilendiriyoruz” diye konuştu.

Kursla ilgili memnuniyetini dile getiren Şükran Kaya, torunlarına bakabilmek ve kızlarına yardımcı olabilmek amacıyla kursa katıldığını söylerken Hülya Doğruoğlu ise “Doğacak olan bebeğime daha sağlıklı ve iyi bir bakım yapabilmek, bilinçlenmek adına bu kursa katılıyorum. Hamilelikte “Hazır mıyım?, bu süreç nasıl geçecek?” gibi sorular oluyor. Bunlara hazırlıklı oluyoruz” dedi.

Damla Çiflikli ise “ Bir bebek fotoğrafçısı olarak annelerime ve anne adaylarına daha faydalı olabilmek ve eksiklerimi gidermek amacıyla bu kursa katılıyorum. İleride doğum süreci yaşarken de bu bilgiler çok faydalı olacaktır” ifadelerini kullandı.

Buğra KAYA

 

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek