Kızılay, kurban vekâlet bağışlarını almaya başladı
Vatandaşın elektrik sayacını çaldılar
Kameradan suçüstü
Lüleburgaz Belediyesi fide dağıttı
Bu haber 06 Şubat 2020, Perşembe 09:15 tarihinde eklendi. 660 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kent Konseyi’nden maske tepkisi

Lüleburgaz Kent Konseyi Başkanı Binnur Dinç, Lüleburgaz Devlet Hastanesi’nde bulaşıcı hastalıklardan korunmak için maske istediğinde kendisine maske verilmediğini söyleyerek şikâyetini dile getirdi.
Kent Konseyi’nden maske tepkisi  

“Vatandaşı korumak zorundalar”

4 Şubat Pazartesi akşamı Lüleburgaz Kent Konseyi Yürütme Kurulu toplantısında rahatsızlanan Lüleburgaz Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı’nı Lüleburgaz Devlet Hastanesi Acil Servisine götüren Binnur Dinç ve Kent Konseyi Yönetim Kurulu üyeleri acil servis önünde bekleyen yoğun kalabalık üzerine hastane görevlisinden maske talep ettiler. Hastane görevlisi kendilerine maske veremeyeceklerini, böyle bir uygulamanın olmadığını ve maskelerin sayıyla geldiğini söyleyerek talebi reddetti. Kent Konseyi Başkanı Binnur Dinç bu duruma tepki göstererek “Bizler devlete vatandaşlık görevimiz gereği vergimizi ve sigorta primlerimizi ödüyoruz. Bu nedenle de sağlık hizmetlerini devlet hastanelerinden alıyoruz. Türkiye ve hatta dünya genelinde bulaşıcı hastalıkların hayatı tehdit ettiği, virüslerin kol gezdiği bu dönemde devlet hastanelerinin ve tüm sağlık kuruluşlarının bu konuda önlem almalarını, bu taleple gelen vatandaşa yardımcı olmak zorunda olduklarını düşünüyorum. Sağlımızı korumak için bu en doğal hakkımız. Buradan yetkililere sesleniyorum. Bununla ilgili acil önlem almalarını talep ediyorum.” dedi.

Kendisine maske verilmeyen Kent Konseyi Başkanı Binnur Dinç daha sonra maskeyi kendi imkânlarıyla temin etti.

Buğra KAYA

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek