Yanıltıcı bilgiye ceza
Kaymakam Yüce’den şehit ailesine ziyaret
Altında alım fırsatı
Basın mensuplarına kapasite geliştirme semineri
Bu haber 31 Ocak 2020, Cuma 09:13 tarihinde eklendi. 610 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Süt Birliği’nden üreticilere destek

Kırklareli Süt Üreticileri Birliği Başkanı Hüseyin Demircan, süt üretimini kazançlı hale getirmek amacıyla birlik tarafından küçük ve büyük ölçekli işletmelere destek yapılacağını duyurdu.
Süt Birliği’nden üreticilere destek  

Kırklareli Süt Üreticileri Birliği Başkanı Hüseyin Demircan yaptığı açıklamada “Kırklareli Süt Üreticileri Birliği ve süt sanayicileri tarafından süt üreticilerinin azalmasından dolayı Süt Konseyi’nin 2020 yılında açıklamış olduğu 2.30 TL’lik rakama küçük işletmelere 5-10 kuruş, büyük işletmelere de 25-30 kuruş destek yapılacak.

Süt üretimini kazançlı bir hale getirmek ve üreticileri kazanır duruma getirmeye çalışan birliğimiz köylerde topladığı sütün fiyatını müstahsilin eline geçecek şekilde 2.27-2.30’dan ödemektedir. Sütünü birliğimiz aracılığıyla satmak isteyen üreticilerimize aynı ödemeler şartıyla yardımcı olabileceğiz” dedi.

Devlet desteğine ek birlik desteği

Başkan Demircan, devletin süt üreticilerine yaptığı 7 kuruşluk desteği birlik tarafından da 3 kuruş ilave destek yapılacağını ve 10 kuruş desteklenmiş olacağını belirtti.

Genç üreticilere teşvik

Gençleri süt üretimine teşvik eden Birlik Başkanı Demircan “Genç üreticilerimiz fabrikada kendilerini yok etmek yerine üretim sektörüyle uğraşırlarsa daha iyi hayat şartlarını kendilerine ve ailelerine sağlamış olurlar” diye konuştu.

Buzağı destekleri

Buzağı desteklerine de değinen Hüseyin Demircan “ Aylardır gündemden düşmeyen 2018 yılı buzağı destekleri 24 Ocak cuma günü 2 ve 4’ler yatırıldı. 31 Ocak 2020 Cuma günü(bugün) 4,6 ve 8’ler hesaplara yatırılacak.

2019 yılı 1.Dönem Buzağı icmalleri 8 Şubat’a kadar il ve ilçe müdürlüklerinde askıdadır. Tüm üreticilerimize bol kazançlar dileriz” ifadelerine yer verdi.

Buğra KAYA

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek