Evrensekiz’de düzenli mücadele
Ahmetbey’de doğalgaz çalışmaları başladı
Ahsen ve Yılmaz ailelerinin mutlu günü
Genç raketler ter döktü
Bu haber 31 Ocak 2020, Cuma 09:11 tarihinde eklendi. 2193 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lüleburgaz esnafı tek yönden şikayetçi

Lüleburgaz Turgutbey Caddesi’nde trafiğin 15 Ocak 2020 tarihinden itibaren tek yön olarak verilmesi bölge esnafını mağdur etti.
Lüleburgaz esnafı tek yönden şikayetçi  

Turgutbey Caddesi’nde esnaflık yapan İhsan Öner, Mustafa Usta, Tufan Gümüş ve Yakup Berber, bölgenin insan kalabalıklığının azaldığını ve işlerinin yüzde 30 oranında azaldığını belirtti.

Cadde’nin trafik akışının tek yöne düşürülmesi kararının esnaftan görüş alınmadan yapılan bir uygulama olduğunu ve esnafın işini yarı yarıya azalttığını belirten Öncü Büfe sahibi İhsan Öner “ İşlerimiz yarı yarıya azaldı. Bu karar esnaf düşünülerek alınan bir karar değil. Bunun çözümü bu değil. Farklı uygulamalarla trafik denetlenebilir, düzenli hale getirebilirdi. Buradaki esnafın gelir kaynağı yolda inip alışveriş yapan müşteriler. Bu yolu ölü bir yola çevirdiler. Yaya trafiği de azalmaya başladı. Askeri, işçisi burada inip alışveriş yapardı. Kalabalığı azaltırsan esnafın işini kırarsın. Esnaf zaten zor durumda. Elektriğimizi bile ödeyemeyecek hale geleceğiz.

“Trafik daha sık denetlenmeli ve park yasağı gelmeli”

Bu yol, yeniden çift yön olmalı. Sorun araçların yola park etmesiyse, buraya park yasağı gelmeli. Çözüm bu yönde olmalı. Trafik denetlenmeli, park yasağı gelmeli. Bunun çözümü budur. Yolun kapatılması değil” diye konuştu.

Ören Gıda işletmesinin sahibi Mustafa Usta ise “ Köylere giden araçların duraklarının da kaldırılması söz konusu. Bizim müşterilerimiz köye gidenler ve askerler. Burası hayalet sokağa dönecek. Tek yön olması bizi müşteri kaybına uğratıyor. Bu karar alınırken bölgedeki esnaftan görüş alınmalıydı” derken Gümüş Askeri Malzemeleri işletmesinin sahibi Tufan Gümüş “ Askerler geçim kaynağımı oluşturuyor. Buraya geliş-gidiş zorlaştı. Gelemediklerini belirtiyorlar. Buraya taksiyle geliyorlardı ancak artık taksiler buradan geçmiyor. İşimi doğrudan etkiledi. Yüzde 25-30 oranında işlerim düştü. Bu konuya çözüm bulunsun” dedi.

“Yıllardır böyle olan uygulama ne oldu da bir anda değişti?”

Bu yol yıllardır çift yön olarak kullanılıyor. Şimdi ne oldu da uygulama değişti? Karar yanlış yönde alındı. Burada trafiğin akışını etkileyen yola park eden arabalar. Yolun çift yön olması değil. Emniyet ekipleri ters yönden gelene değil aracını yola bırakana ceza kessin” ifadelerini kullandı.

Buğra KAYA

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek