Evrensekiz’de düzenli mücadele
Ahmetbey’de doğalgaz çalışmaları başladı
Ahsen ve Yılmaz ailelerinin mutlu günü
Genç raketler ter döktü
Bu haber 30 Ocak 2020, Perşembe 09:10 tarihinde eklendi. 641 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bulgaristan Göçmenleri Derneği’nden Lüleburgaz Kaymakamı’na ziyaret

Lüleburgaz’da geçtiğimiz haftalarda Bulgaristan göçmenlerinin sorunlarını çözmek amacıyla kurulan Lüleburgaz Bulgaristan Göçmenleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, (BUL GÖÇ) Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya’yı ziyaret etti.
Bulgaristan Göçmenleri Derneği’nden  Lüleburgaz  Kaymakamı’na  ziyaret  

İşletmeci Yüksel Mert önderliğinde Bulgaristan göçmenlerinin sorunlarını değerlendirmek ve çözüme kavuşturmak amacıyla kurulan derneğin üyeleri, 28 Ocak 2020 Salı günü Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya’yı makamında ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette derneğin kuruluş amacı anlatıldı. Derneğin, Bulgaristan göçmenlerini buluşturan bir çatı olma yolunda ilerlendiğini belirten üyeler, Bulgaristan’dan son göç dalgasıyla Türkiye’ye dönen göçmenlerin yaşadığı sorunları anlatarak bu sorunlara çözüm bulmak amacıyla birleştiklerini belirttiler.

Dernek Başkanı Yüksel Mert ve dernek üyeleri, Kaymakam Kaya’yı derneğin açılışına davet ettiler.

Buğra KAYA

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek