Vali Osman Bilgin, Ramazan bayramını kutladı
Lüleburgaz BİLSEM, TUBİTAK yarışmasına kabul edildi
Vali Bilgin’den hayırseverlere teşekkür
Arifede yağmur, bayramda güneş
Bu haber 27 Ocak 2020, Pazartesi 09:13 tarihinde eklendi. 12982 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ADD genel kurulu yapıldı

Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Lüleburgaz Şubesi’nin 13. Olağan Genel Kurulu 25 Ocak 2020 Cumartesi günü Prof. Dr. Necdet Tekin Gençlik Merkezi’nde yapıldı.
ADD genel kurulu yapıldı  

Kongreye CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Devrim Gündüz, ADD Trakya Bölge Sorumlusu Melek Esmer, ADD Lüleburgaz Şubesi Kurucu Başkanı Hakan Dedeoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri ve dernek üyeleri katıldı.

Divan Başkanlığına İsmail Yurdatapan’ın seçildiği genel kurulun üyeleri Ebru Ergun ve Sevda Ersin seçildi. ADD Trakya Bölge Sorumlusu Melek Esmer’in açılış konuşmasını yaptığı kurulda devrim şehitleri Mustafa Fehmi Kubilay, Gaffar Okkan, Uğur Mumcu gibi isimler anıldı.

Ardından Şube Başkanı Hatice Çetinaslan tarafından çalışma raporları okundu. Sayman ve denetim kurulu raporlarının okunmasının ve yönetim ve denetim kurulların aklanmasının ardından Hatice Çetinaslan teşekkür konuşması yaptı.

Dedeoğlu sert konuştu

Ardından söz alan Hakan Dedeoğlu, ADD’nin kamu yararına kurulan bir dernek olduğunu belirterek “ Bu dernek bizim için kutsaldır. Mustafa Kemal Atatürk kimsenin ağzına sakız edilemez. Bu şube yönetimi onun, bunun adamı olmamalıdır. Biz şubeyi açtığımızda 925 üye vardı, şuan 203.” ifadelerini kullandı.

“Samimi olunsun”

Şubenin faaliyetlerine değinen Dedeoğlu “Her eyleme samimi olarak katılmak gerekiyor” dedi.

“Şube binasında içki içiliyor”

Uyarılarını sürdüren Dedeoğlu, eski yönetimlerde şube binasında içki ve sigara içildiğini söyleyerek “ Daha önceki yönetimlerde şube binasında sigara içiliyordu. Gençler gelmiyor diye şikayet ediyorlar. Gelmesin daha iyi, sigarayı geçtim içki bile içiliyordu. Böyle saygısızlık olmaz. Bu fırsat verilmesin. Özgünlüğümüzü kaybetmeyelim, Atatürk çizgisinde duralım. Biz burayı aldığımızda 6 bine aldık. Giderken 7 bin bıraktık. Şuana göre 240 bin eder” diye konuştu.

Üye sayısındaki düşüşe değinen Bülent Metin ise “ 1994’te üye sayısı 725’ken 2020’de 203 üye var. Nüfus artıyor, üye azalıyor. Bunun nedeni tespit edilip sorun çözülmeli” dedi.

Genel kurulda daha sonra seçime geçildi.

Buğra KAYA

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek