“Hepsini tek tek aradım”
Bugün Regaib kandili
7 Kocalı Hürmüz bu akşam huzurevi için sahnelenecek
Kadınlar cinsiyet eşitliği için masada
Bu haber 16 Ocak 2020, Perşembe 09:31 tarihinde eklendi. 644 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bulgaristan Göçenleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kuruldu

Lüleburgaz’da Bulgaristan Göçmenleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği(BUL-GÖÇ) kuruldu. Dernek, Yılmaz Mahallesi Ziraat Bankası arkası Engin Pasajı’nda faaliyete geçecek.
Bulgaristan Göçenleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kuruldu  

İşletmeci Yüksel Mert’in başkanlığında açılan derneğin kurucu yönetim kurulu üyeleri ise şu isimlerden oluşuyor ; Dijital Medya Pazarlama- Ozan Akarsu, Fizyoterapist-Hüsnü Akay,  Öğretmen Emine Cengiz Mert,  Makine Mühendisi Hüseyin Dönmez , Bilgisayar Mühendisi Gürkay Geniş,  İşletmeci Ersin Hatipoğlu, Kimya Mühendisi Ferdi Keskin, Muhasebeci  Erdal Mutlu,  Avukat Mümin Neşetoğlu, Öğretim Görevlisi Utku Mehmet Öden, Uluslararası İlişkiler Dış Pazarlama Hatice Öztürk, Kimya, Evren Yemek Müdürü Seven Öztürk, Avukat  Saniye Sönmez, İlçe Milli Eğ. Şef Ramadan Şentürk, Avukat Sevda Tandoğan, Pazarlamacı Semra Tuncel, Bir Nefes Hastanesi Muhasebe Recep Vatansever.

Yüksel Mert yaptığı açıklamada “1989 yılında henüz 6 yaşındayken Bulgaristan'dan Zorunlu Göçü ailemle birlikte bizzat yaşadım. Sahip oldukları herşeyi bir çırpıda bırakıp sil baştan hayata tutunmak için ailemin verdiği mücadelelere şahit oldum, küçük çocuk halimle onlara biraz destek olmak için hem çalıştım hem de okudum. Allaha şükür Anavatanımız da tekrardan yerlendik, yurtlandık; iş-aş sahibi, aile sahibi olduk. Tabii tüm sorunlarımız bitmedi, yüzyıllardır atalarımızın yaşadığı şuan Bulgaristan Devleti sınırları içerisinde yer alan topraklarda ailelerimiz, akrabalarımız soydaşlarımız kaldı. Bulgaristan da da Türkiye' de de Vatandaşlık, Mülkiyet, Kültürel, Sosyal,Ekonomik sorunlarımız oluştu. İşte bu nedenle benle neredeyse aynı durumları yaşamış arkadaşlarla beraber 'Balkan Göçmen İnsiyatifi' ni oluşturduk. Sık sık biraraya gelerek karşılaşılan sorunlar hakkında istişare ederek çözüm yolları konusunda kamuoyu oluşturmaya çalıştık. Son dönemde bu sorunların dile getirimi ve çözümü konusunda, aynı zamanda da hemşehrilerimiz arasındaki Birlik, Beraberlik ve Dayanışmanın arttırılması konusunda dernek kurmanın hasıl olduğuna karar verdik. Bu gün itibari ile Derneğimiz 'Lüleburgaz Bulgaristan Göçmenleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği' (LÜLEBURGAZ BUL-GÖÇ) Resmen Kurulmuştur. Tüm Lüleburgazımıza hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Buğra KAYA

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek