2 mahalle ve 1 beldede elektrik kesintisi
Vergi Dairesi’nden LTSO’ya ziyaret
3 binin üzerinde kitapla hizmet veriyor
CORONA korkusu kapıya dayandı
Bu haber 15 Ocak 2020, Çarşamba 09:27 tarihinde eklendi. 2258 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“Belediyemiz sınırları içerisinde pavyon ruhsatlı iş yeri bulunmamaktadır”

Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcısı Erol Özgür, bir basın açıklaması yaparak ilçemiz sınırları içerisinde pavyon ruhsatlı iş yeri bulunmadığını, mevzuata aykırı hareket eden işletmelerin ise ruhsatlarının iptal edildiğini belirtti.
“Belediyemiz sınırları içerisinde pavyon ruhsatlı iş yeri bulunmamaktadır”  

Özgür, silahlı çatışmanın yaşandığı iş yeri dahil 4 işletmeye güvenlik açısından ruhsat verilmediğini  ancak yargı kararları sonucunda ruhsat çıktığını ifade etti.

Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcısı Erol Özgür, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Belediyemiz mücavir alan sınırları içerisinde pavyon ruhsatlı işyeri bulunmamaktadır. İşyerleri bar, birahane ve içkili lokanta olarak ruhsatlandırılmakta, Belediye Meclisi’nce belirlenen içkili yer bölgesi dışında alkollü işyeri açılmasına izin verilmemektedir. Bu işyerleri açılırken kat maliklerinin %51 muvafakati aranmakta ve 9207 sayılı İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik hükümlerince ruhsat işlemleri sonuçlandırılmaktadır.

Mevzuata aykırı faaliyet gösteren işletmelere idari para cezaları, süreli/süresiz kapatma cezaları ve ruhsat iptali uygulanarak mühürleme işlemleri yapılmaktadır. Kaymakamlık ve İlçe Emniyet Müdürlüğü başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarından gelen tespitler titizlikle değerlendirilmekte olup olumsuz görüş verilen işyerlerine ruhsat düzenlenmemekte, mevzuata aykırı olarak faaliyet gösteren işyerlerinin ruhsatları iptal edilmektedir.

Belediyemiz sınırları içinde faaliyet gösteren 2 işyerinin ruhsatları iptal edilmiş olmasına rağmen alınan kararlar ve yapılan işlemler yargı kararları ile iptal edilmiştir.  5 işletmenin güvenlik ve asayiş açısından uygun olmadığından işyeri ruhsat başvuruları olumsuz sonuçlanmış olmasına karşın yine yargı kararları kapsamında olayın yaşandığı işyeri dâhil 4 işletme işyeri ruhsatı almaya hak kazanmıştır. İdarenin iş ve işlemleri yargı denetimine tabidir. Mevzuat hükümlerine aykırı faaliyet gösteren işyerleri ile ilgili idari işlemler yasal sınırlar içinde devam etmektedir”

Buğra KAYA

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek