Gençlik Parkı’nı Osman Mutlu  Milli Güvenlik Parkı’nı Fatih Muntaş aldı
Vali Bilgin’den 15 Temmuz mesajı
Lüleburgaz’da aranan 5 kişi yakalandı
Kırıkköy’de anız yangını
Bu haber 14 Ocak 2020, Salı 09:32 tarihinde eklendi. 963 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

YARINDAN İTİBAREN AĞIR VASITAYA YASAK

Lüleburgaz’da Sokullu Mehmed Paşa'nın adının verildiği ve vatandaşlar arasında TAŞ KÖPRÜ olarak bilinen tarihi köprüden ağır vasıta araçların geçişinin yasaklandığı açıklandı.
YARINDAN İTİBAREN  AĞIR VASITAYA YASAK  

İlçede 1570 yılında Mimar Sinan tarafından inşa edilen, Osmanlı donanmasının Kaptan-ı Deryalığını ve 1. Süleyman, 2. Selim ve 3. Murad dönemlerinde 14 yıl Osmanlı Devleti'nin sadrazamlığını yapmış Sokullu Mehmed Paşa'nın adının verildiği tarihi köprünün korunması amaçlanıyor.

Lüleburgaz Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Kırklareli İl Trafik Komisyonunca alınan kararda 3 bin 500 kilogram üzerindeki araçların tarihi taş köprüyü kullanmaları yasaklandı. 

Yasak 15 Ocak 2020 Çarşamba gününden i itibaren uygulanacak. 

16. yüzyılda Osmanlı Devleti'nin sefere çıkan orduya hizmet etmek amacıyla inşa ettiği köprü, yaklaşık 5 asırdır ilk günkü ihtişamıyla ayakta duruyor.

Bilindiği gibi 15 Ocak 2020 Çarşamba gününden itibaren Lüleburgaz Turgutbey Caddesi’nde Çeşme Meydanı ile Değirmen Caddesi arasında zorunlu tek şerit uygulaması başlayacak.

 

Ertan BAYER

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek