Tekirdağ’da kadın ve çocuk cinayeti
Tekirdağlı gazetecilerden Başsavcı Gül’e ziyaret
Trakya sivrisinek işgali altında
Tebrik ziyaretleri sürüyor
Bu haber 10 Ocak 2020, Cuma 09:05 tarihinde eklendi. 2786 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Radar Arazisi’nin devrinden memnunuz

Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli yaptığı açıklamada; “Lüleburgaz Edirne Bayırı’nda bulunan Radar Arazisi’nin Orman Bakanlığı’na devredilmesinden memnunuz. Kent için güzel bir mesire alanı olacak” dedi.
Radar Arazisi’nin devrinden memnunuz  

 

Başkan Gerenli yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Radar arazisi 2014 yılında  Hava Radar Komutanlığı'ndan Kırklareli Orman İşletme Müdürlüğü’ne devredilmişti. Belediyemizin uzun uğraşları neticesinde 2019 yılında bu arazi Tarım ve Orman Bakanlığı Orman İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Kent Ormanı olarak tescillendi. Belediye olarak 2019 yılının temmuz ve aralık aylarında buranın bize tahsis edilmesi için Lüleburgaz Orman İşletme Şefliği ’ne dilekçe ile müracaat ettik. Talebimizin kabul edilmesi halinde yaklaşık 993 bin metrekarelik bu araziye belediye olarak halkımızın çeşitli spor ve dinlenme ihtiyaçlarının karşılandığı, ormancılık faaliyetlerinin tanıtıldığı, özellikle çocuklarımız ve gençlerimize orman sevgisi ve bilincinin aşılanması maksadıyla izcilik, doğa yürüyüşü, bisiklet, binicilik ve benzeri etkinlikler ile kır lokantası, kır kahvesi, kültür evleri, yöresel ürün sergi ve satış yeri, amfi tiyatro, çeşitli mini spor alanları ve diğer rekreasyonel yapı ve tesislerin yer alacağı bir alan yapmayı planlıyoruz.” Dedi.

 

Ertan BAYER

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek