DEVA Partisi’nden 9 maddelik reçete
Büyükkarıştıran, Topolovgrad arasında AB projesi yapıldı
Ovacık’a güneş enerjisi geldi
Kepirtepe Konuşmaları başlıyor
Bu haber 04 Ocak 2020, Cumartesi 09:27 tarihinde eklendi. 357 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Meclisi çocuklar açtı

Lüleburgaz Belediye Meclisi’nin 2 Ocak 2020 Perşembe günü yapılan meclis toplantısının açılışını çocuklar gerçekleştirdi.
Meclisi çocuklar açtı  

Lüleburgaz Belediyesi tarafından 2020 yılı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Yılı ilan edilmişti. Lüleburgaz Belediye Meclisi’nin 2 Ocak 2020 Perşembe günü gerçekleştirdiği Sokollu Külliyesi Hamamı Meclis Salonu’nda yaptığı yılın ilk toplantısını çocuklar açtı. Meclis sıralarına Ulusal Egemenlik ve Çocuk Yılı kapsamında Lüleburgaz Kent Konseyi Çocuk Meclisi Üyeleri oturdu.

 

Lüleburgaz Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Nursu Başaran tarafından yoklama yapılmasının ardından Çocuk Meclisi komisyonlarına üye seçildi. Gündem maddelerini görüşen çocuklar ardından yerlerini belediye meclis üyelerine bıraktı.

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Lüleburgaz belediye Başkanı Murat Gerenli “Çocuklar bu kentte ve dünyada bizim için en değerli varlıklar. Bu çatı da millet iradesinin gerçekleştiği yer. Burası tarihi bir bina. Bu binada çocuklarımızla olmaktan gurur duyuyoruz. Lüleburgaz Kent Konseyi Çocuk Meclisi olarak önemli kararlar alacağınıza inanıyorum “ dedi.

 

Çocuk meclisinin önemine değinen Lüleburgaz Kent Konseyi Başkanı Binnur Dinç ise 2020 yılı boyunca ilçede çocukların kendileri için söz sahibi olacaklarını söyleyerek  gelecek nesle bu fırsatı verdiği için Başkan Gerenli’ ye teşekkür etti.

 

Buğra KAYA

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek