Evrensekiz’de düzenli mücadele
Ahmetbey’de doğalgaz çalışmaları başladı
Ahsen ve Yılmaz ailelerinin mutlu günü
Genç raketler ter döktü
Bu haber 27 Aralık 2019, Cuma 09:31 tarihinde eklendi. 421 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“Kadınlar Neden Depresyona Girer?” konferansı yapıldı

Lüleburgaz Belediyesi tarafından 25 Aralık 2019 Çarşamba günü “Kadınlar Neden Depresyona Girer?, Kadınlar Ne Bekler?” konulu konferans düzenlendi.
“Kadınlar Neden Depresyona  Girer?” konferansı yapıldı  

Lüleburgaz Belediyesi Sağlıklı Yaşam Döngüsü Etkinlikleri kapsamında düzenlenen konferans Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde(LYKA) gerçekleşti. Konferansa konuşmacı olarak Özel Lüleburgaz Tıp Merkezi doktorlarından, Psikiyatri Uzmanı Uzman Dr. Berrin Kaya ve Psikiyatri Uzmanı Uzman Dr. Cahide Uçar katıldı.

Etkinlikte, farklı kişilik özellikleri, hangi kişilik özelliklerinin depresyona daha yatkın olduğu, doğum öncesi ve doğum sonrası psikoloji, anne-bebek ilişkisi, kadınların hayata dair beklentilerinin neler olduğu, bu beklentilerin nasıl meydana geldiği, kadınlarda menopoz dönemi ve menopozla başa çıkma yöntemleri hakkında bilgiler aktarıldı.

Etkinlikte, Uzman Dr. Berrin Kaya ve Uzman Dr. Cahide Uçar katılımcıların sorularını da yanıtladı.

Buğra KAYA

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek