LTSO’dan üyelerine önemli açıklama
Kırklareli’ne gelen yolcuların ateşleri ölçülecek
Kırklareli’nde 974 bin TL hayvan hastalığı tazminatı ödenecek
Koyun ve keçi yetiştiricilerine destek ödemesi
Bu haber 25 Aralık 2019, Çarşamba 09:21 tarihinde eklendi. 353 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yavrular haberimizin ardından bulundu

Geçtiğimiz günlerde yayınımızda da yer verdiğimiz Lüleburgaz TOKİ Mevkii’nde kaybolan anne köpek ve 7 yavrusu bulundu.
Yavrular haberimizin ardından bulundu  

Lüleburgaz TOKİ Mevkii’nde Bercadia AVM Müdürü Erkan Genç’in yaptığı yuvada yaşayan anne köpek ve 7 yavrusunun kaybolduğuna geçtiğimiz gün ki sayımızda yer vermiştik. Erkan Genç’in her sabah ve akşam AVM’nin yemek katından çıkan yemek artıklarıyla beslediği köpekler bir anda kaybolmuş yavru köpeklerden sadece biri yuvada kalmıştı. Bu gelişme üzerine AVM Müdürü Erkan Genç, tek kalan yavru köpeğe sahip çıkmış, AVM’de bakılan yavru köpeğin sahiplendirilmesi için kampanya başlatmıştı.

Kaybolan anne köpek ve yavruları günler sonra diken, çamur içinde geri geldiler.

Sokak köpeklerine yuva yaparak korunmalarını sağlayan ve onları besleyen Erkan Genç köpeklerin bulunmasıyla ilgili olarak gazetemize teşekkür ederek “ Köpeklerimiz üstleri diken, çamur ve pislik içinde geri döndüler. Kim ya da kimler tarafından alıkonduysa uzak bir bölgeye bırakılmış olmalılar. Döndüklerinde çok aç ve yorgunlardı. 6-7 kilogram etle beslememe rağmen anca doydular. Konuyu gündeme getirerek köpeklere ulaşmamıza yardımcı olan Hürfikir Gazetesi’ne ve çalışanlarına teşekkür ederim” dedi.

Buğra KAYA

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek