Tekirdağ’da kadın ve çocuk cinayeti
Tekirdağlı gazetecilerden Başsavcı Gül’e ziyaret
Trakya sivrisinek işgali altında
Tebrik ziyaretleri sürüyor
Bu haber 23 Ekim 2019, Çarşamba 09:17 tarihinde eklendi. 598 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Belediye 2020-2024 Stratejik Planını sundu

Lüleburgaz Belediyesi tarafından “Geleceğe Bakış” isimli sunumla 2020-2024 Stratejik Plan Sunumu gerçekleştirildi.
Belediye 2020-2024 Stratejik Planını sundu  

Carmen Wedding House’da 22 Ekim Salı günü saat 10.00’da gerçekleştirilen kahvaltı organizasyonunda Lüleburgaz Belediyesi’nin 2020-2024 Stratejik Plan Sunumu yapıldı. Etkinliğe Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, Belediye Başkan Yardımcıları Leyla Güncer, Erol Özgür, Gökhan Kaya Atay, Belediye Meclis Üyeleri, Lüleburgaz Eski Belediye Başkanı Emin Halebak, Lüleburgaz Köy ve Mahalle İdareleri Muhtarlar Derneği Başkanı Yavuz İşçioğlu, mahalle muhtarları, Oda ve Kurum temsilcileri, daire müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Gerçekleştirilen sunum kapsamında 2020-2024 Stratejik Planı kısaca katılımcılara anlatıldı. Stratejik planın Lüleburgazlı vatandaşlarla yapılan anketler sonucunda 5 aylık bir çalışmayla hazırlandığı önemle belirtildi. Ayrıca Stratejik Planın 5 yıllık bütçesinin 1 Milyar 233 Bin TL olarak belirlendiği açıklandı.

Sunumun ardından şuana kadar yapılan etkinliklerin videosu gösterildi. Sunum Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli’nin konuşmasıyla sona erdi.

Başkan Gerenli, yaptığı konuşmada “Çalışma arkadaşlarımla beraber 2020-2024 Stratejik Planımızı sizlerle paylaşmanın büyük gururunu yaşıyoruz. Demokrasi kuşkusuz, insanlar için en gelişmiş ve çağımıza en uygun yönetim şeklidir. Fakat dönem dönem sekteye uğruyor, dönem dönemde yanlış yorumlanabiliyor. Demokrasinin mutlaka güçlendirilmesi ve sağlam temellere oturtulması gerekiyor. Bununda en güçlü adımı yerelde demokrasiyi güçlendirmektir. Yerel demokrasinin güçlenmesi ve sağlam temellere oturması güven inşa etmekle olur. Güven inşa etmek içinde çoğulculuğu, katılımcılığı mutlaka sağlamalı, dürüst, şeffaf ve hesap verilebilirlikten asla ödün vermemeliyiz. Tamda biz yerel yönetim anlayışı olarak bunu savunuyoruz. Lüleburgaz’da sivil toplumla, sizlerle beraber ve geniş çoğulcu katılımla Lüleburgaz’ı yönetmek, dürüstlükten, şeffaflıktan ve hesap verilebilirlikten ödün vermeden sürdürülebilir politikalarla, çalışmalarla Lüleburgaz’ı geleceğe taşımak için hep beraber çalışıyoruz.” ifadelerinde bulundu.

Cüneyt ÜNLÜSOY

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek