Tekirdağ’da kadın ve çocuk cinayeti
Tekirdağlı gazetecilerden Başsavcı Gül’e ziyaret
Trakya sivrisinek işgali altında
Tebrik ziyaretleri sürüyor
Bu haber 23 Ekim 2019, Çarşamba 09:14 tarihinde eklendi. 380 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kent Konseyleri Platformu Genel Kurulu gerçekleşti

Lüleburgaz Kent Konseyi, Eskişehir’de gerçekleşen Türkiye Kent Konseyleri Platformu’nun 26.cı Genel Kurul’una katıldı.
Kent Konseyleri Platformu Genel Kurulu gerçekleşti  

Türkiye Kent Konseyleri Platformu, 19 Ekim 2019 Cumartesi günü Eskişehir’de 26.cı Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Kent Konseyleri Platformu’nun Nilüfer Kent Konseyi’nde olan dönem başkanlığı Odunpazarı Kent Konseyi’ne devredildi.

Lüleburgaz Kent Konseyi Başkanı Binnur Dinç’in de katılım sağladığı genel kurulun açılış konuşmasını Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru gerçekleştirdi.

Kumru “Dönem başkanlığını altı aylığına devralıyoruz. Bu mantıkla platformu kişiselleştirmemeli, siyasallaştırmamalı ve herkesle birebir iletişime girmeliyiz. Kent Konseyleri basamak olarak görülmemeli, kent konseyleri bu tarz yapılar değildir gönüllülük esasıyla çalışır” dedi.

Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü'nün de konuşma yaptığı genel kurulla ilgili açıklamalarda bulunan

Lüleburgaz Kent Konseyi Başkanı Binnur Dinç “Oldukça faydalı bilgi ve donanımla geri dönüyoruz. Doğru bildiğimiz yanlışlar, hiç bilmediğimiz doğrular, neler yapabileceğimiz, kent yönetimindeki etkimiz gibi birçok konuda konuşuldu. Gönül isterdi ki bu birbirinden değerli Türkiye’nin her bölgesinden gelen konsey başkanlarını, akademisyenleri dönem başkanlığına talip olarak kentimizde misafir edebilelim. Bu süreci başarıyla yönetebiliriz. Kongrede de “Biz bu kentin vicdanıyız ve vicdanınızın sesini dinleyin” dedik. Çünkü bizim tek derdimiz kentimiz” dedi.

Buğra KAYA

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek