Tekirdağ’da kadın ve çocuk cinayeti
Tekirdağlı gazetecilerden Başsavcı Gül’e ziyaret
Trakya sivrisinek işgali altında
Tebrik ziyaretleri sürüyor
Bu haber 16 Ekim 2019, Çarşamba 09:16 tarihinde eklendi. 394 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Turabi Kayan’dan “Muhalif Gazeteler” önergesi

CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan, Anayasa’nın 98 ve içtüzüğün 96. maddeleri gereği Cumhurbaşlanı Fuat Oktay tarafından yazılı olarak cevaplandırılması amacı ile yazılı soru önergesi verdi.
 Turabi Kayan’dan “Muhalif Gazeteler” önergesi  

Vekil Kaya, soru önergesinde Türk Hava Yolları (THY)’na bağlı uçaklara muhalif görülen gazetelerin niçin alınmadığını sordu.

CHP Kırklareli Milletvekili  Turabi Kayan’ın yazılı soru önergesi şöyle; “THY uçaklarında muhalif olarak görülen gazetelerin dağıtılmaması,kamuoyu vicdanını derinden yaralamaktadır. “2002-2019” yılları arasında, THY tarafından alınıp yolculara ücretsiz dağıtılan gazetelerin isimleri nelerdir ? “2002-2019” yılları arasında, THY tarafından alınıp yolculara ücretsiz dağıtılan bu gazeteler için THY toplam ne kadar ödeme yapmıştır ? THY tarafından alınıp yolculara ücretsiz dağıtılan bu gazeteleri seçerken hangi kriterleri dikkate alıyorsunuz ? Kriterleriniz içerisinde muhalif olmanın yada olmamanın etkisi var mıdır ? Bu kriterleri uygularken,  inisiyatif kullanma hakkı sadece THY’ de midir ? THY tarafından alınıp yolculara ücretsiz dağıtılan gazeteler arasında ”CUMHURİYET, SÖZCÜ, YENİÇAĞ, BİRGÜN, EVRENSEL” gazeteleri de var mıdır? THY tarafından alınıp yolculara ücretsiz dağıtılan gazeteler arasında ”CUMHURİYET, SÖZCÜ, YENİÇAĞ, BİRGÜN, EVRENSEL” gazeteleri yok ise, bunun gerekçeleri nelerdir ve hangi kriterlerinize uygun değildir ?”

Ertan BAYER

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek