Çağrı Filiz'in acı günü
Kırklarelispor galibiyeti kaçırdı
Teşhir telefon ile oynarken görüntülenen öğrenciye telefon hediye ettiler
İşadamı Mahmut Erdal’dan  Yöresel Ürünler Pazarı
Bu haber 11 Eylül 2019, Çarşamba 09:23 tarihinde eklendi. 404 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sivil Toplum Kuruluşları Platformundan annelere destek

Lüleburgaz Sivil Toplum Kuruluşları Platformu tarafından bir basın açıklaması yapılarak terör örgütlerine boyun eğmeyen ve siyasi bağlantılarından hesap soran annelere destek verildi.
Sivil Toplum Kuruluşları Platformundan annelere destek  

Ensar Vakfı, Hayrat Vakfı, Ruba Vakfı, Önder İmam-Hatipliler Derneği, İHH, Eğitime Destek Plâtformu, Altınbaşak Derneği, ÖNSİAD, Memur-Sen, Eğitim Bir-Sen, Sağlık-Sen, Diyânet-Sen, Büro Memur-Sen, Lüleburgaz Altınoluk Derneği, Lüleburgaz'ın Târihî Eserlerini Koruma ve Onarma Derneği, Lüleburgaz Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği, Zindan Baba Tasavvuf Yolu Derneği, Karadenizliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Mîmar Sinan İlim-Kültür ve Dayanışma Derneği, Lüleburgaz Romanları Yardımlaşma Derneği, Özerler Mahâllesi İlim-Kültür Derneği, Lüleburgaz Batı Trakya Romanları Derneği, Lüleburgaz Sergenliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kurudere Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Üsküplüler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kurudere Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Takvâ Hanımlar Derneği, Kocasinan İlim-Kültür ve Dayanışma Derneği, LİMDER ve Lüleburgaz Ak Romanlar Derneği’nin oluşturduğu Lüleburgaz Sivil Toplum Kuruluşları Platformu tarafından bir basın açıklaması düzenlendi.

Ensar Vakfı Lüleburgaz Şube Başkanı Eyyüb Sabri Erdem’in yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi“ Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri olarak bugün, terör örgütlerinin karşısında duran ve onların siyasi uzantılarından korkusuzca hesap soran annelerin yanındayız. Bu cesur Anadolu kadınlarının çocuklarını geri almak için verdikleri haklı mücadeleyi bütün kalbimizle destekliyoruz.

Bir anne için dünyada evladından daha kıymetli hiçbir varlık yoktur. Çocuklarının ayağına taş değse yüreği titreyen annelerin, günlerdir süren eylemleri Türkiye gündemindeki yerini korumaktadır.

Annelerimizin bu isyanı, elinde binlerce masum insanın kanı olmasına rağmen her fırsatta kadın haklarından dem vuran, annelik duyguları üzerinden timsah gözyaşları döken eli kanlı örgüt ve uzantılarının gerçek yüzünü gösteren ibretlik bir durumdur.

Diyarbakırlı annelerin Hacire Akar ile başlayıp Fevziye Çetinkaya, Remziye Akkoyun, Ayşegül Biçer'le devam eden 'Evladımı geri istiyorum' çığlıkları gün geçtikçe büyümüş ve bugün 14 aileye ulaşmıştır.

Bu eylem, sadece annelerin değil, aynı zamanda babaların da büyük bir inançla sürdürdükleri samimi bir mücadeledir.

Bizler, hepimizin ortak acısı olan bu zulmün karşısında sivil direnişleriyle duran; barışın ve huzurun yanında olduklarını bütün dünyaya gösteren; büyük bir inançla hak, hukuk ve özgürlük mücadelesi veren, evlatlarına kavuşabilmek için nöbet tutan kadınların ve cesur ailelerin yanındayız.

Çocukları, PKK terör örgütü tarafından kaçırılan ve Diyarbakır’da HDP İl binası önünde oturma eylemi başlatan ailelere Lüleburgaz Sivil Toplum Kuruluşları Platformu olarak destek veriyoruz.

Ailesinden koparılan her bir genç, evine dönünceye kadar gerekli bütün hukuki çalışmaları yapacağımızı ve bu sürecin doğrudan takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz”

Buğra KAYA

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek