Trakya Birlik 280 bin ton ürün aldı
Salı günü su kesintisi var
Zafer Mahallesinde bugün elektrik yok
Hava kapalı yağış yok
Bu haber 23 Ağustos 2019, Cuma 09:23 tarihinde eklendi. 520 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kaldırımlara özel duba

Lüleburgaz’da var olan trafik sorunu beraberinde başka sorunları da getirmişti.
Kaldırımlara özel duba  

Bu sorunlardan en büyüğü ise kaldırımların başlarında engelliler için bırakılan rampaların önüne kendini bilmez sürücülerin araçları park etmesiydi.

 

Engelli vatandaşlar kaldırım rampalarının önü araçlarla kapandığı için engelli araçları ile kaldırıma çıkamıyor ve yolda kaldıkları içinde kaza tehlikesi yaşıyordu.

 

Yaşanan bu sorunlardan olumsuz olarak etkilenenlerin başında da çarşıda bulunan Karpa Market’e gelip gitmek isteyen engelli vatandaşlar geliyordu.

 

Lüleburgaz Belediyesi Engelli vatandaşların bu sorunlarını gidermek için kaldırımların engelli rampalarının oldukları yerlere dubalar koydu.

 

Bu dubalar sayesinde engelli vatandaşların giriş çıkış yerleri de kendini bilmez sürücülerden kollaymış olacak.

 

Çalışmaları gören engelli vatandaşları “Bu çalışma Lüleburgaz Belediyesi’nin bugüne kadar yapmış olduğu en olumlu çalışma. Bize böyle çalışmalarla gelsin” dediler.

Ertan BAYER

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek