Lüleburgaz Vatan Partisi; “Vurulduk ey halkım unutma bizi”
Elazığ’a Lüleburgaz’dan yardım eli uzanacak
Zirve Eğitim Kültür GSK yeni başarılara imza attı
Kırklareli'nde Fenerbahçe heyecanı yaşanıyor
Bu haber 20 Ağustos 2019, Salı 09:18 tarihinde eklendi. 3229 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Evrensekiz’e Aile Sağlığı Merkezi yapılacak

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Lüleburgaz’da bağlı Evrensekiz beldesine Aile Sağlığı Merkezi yapılacağını bildirdi.
Evrensekiz’e  Aile Sağlığı Merkezi yapılacak  

Bilgin, yaptığı yazılı açıklamada, mevcut binanın fiziki şartları nedeniyle sağlık hizmetlerinde ihtiyaçlara cevap veremeyecek durumda olduğunu kaydetti.

Yeni yapılacak merkez için ihale aşamasının tamamlandığını aktaran Bilgin, 750 bin lira bütçe ile modern bir sağlık merkezinin beldeye kazandırılacağını belirtti.

Bilgin, açıklamasında şunları söyledi;

"Aile hekimliğinin, fiziki şartların Aile Sağlığı Merkezine uygun olmaması ve iki katta asansörsüz bir binada hizmet vermesi nedeniyle yeni hizmet binası yapımı ihtiyacı ortaya çıkmasıyla birlikte Aile Sağlığı Merkezi yapılması kararı alındı. Uygulama projesi İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yaptırılacak Aile Sağlığı Merkezi binasında iki muayene odası, tıbbi müdahale, laboratuvar, gebe izlem ve aile planlama, aşı ve bebek çocuk izlem ile emzirme odaları ile bir de kat ofisi planlandı. Binanın tamamlanması akabinde vatandaşlarımıza Sağlık Bakanlığı kalite standartlarına uygun ve modern fiziki koşullarda sağlık hizmeti sunulacak. Yeni merkezi yıl sonuna kadar vatandaşlarımızın hizmetine açmayı hedefliyoruz. Emeği ve katkısından dolayı başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve AK Parti Milletvekili Selahattin Minsolmaz'a teşekkür ediyorum."dedi

Haber: Ertan BAYER

Fotoğraf: Kırklareli Valiliği

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek