Çağrı Filiz'in acı günü
Kırklarelispor galibiyeti kaçırdı
Teşhir telefon ile oynarken görüntülenen öğrenciye telefon hediye ettiler
İşadamı Mahmut Erdal’dan  Yöresel Ürünler Pazarı
Bu haber 17 Ağustos 2019, Cumartesi 09:21 tarihinde eklendi. 1257 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Halklis “Ülkemizin akciğerlerinden elinizi çekin”

Lüleburgaz Halkçı Liseliler, 14 Ağustos Çarşamba günü saat 16.00’da CHP İlçe Binasında Kaz Dağlarında yapılan maden çalışmalarıyla ilgili basın açıklamasında bulundular.
Halklis “Ülkemizin akciğerlerinden elinizi çekin”  

Lüleburgaz Halkçı Liseliler Başkan Vekili Yavuzcan Gökalp tarafından okunan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi; “Kaz Dağlarında yapılan maden çalışmaları kamuoyunun vicdanını yaralamıştır. Ülkemizin dağları, ormanları, nehirleri, doğal zenginliklerimiz yağma ve talana uğramaktadır. Kanadalı bir şirketin AKP Hükümeti ile anlaşması sonucu ülkemizin akciğerleri olarak tabir ettiğimiz Kaz Dağları adeta katledilmektedir. 

Yıllardır özgür akan derelerimizi zincire vuran, dağlarımızı delik deşik eşen, ağaçlarımızı yerinden koparan hükümet, yine doğamıza ve ekosistemimize karşı savaş açmıştır. Ekonomik kriz büyüdükçe, ülkedeki yoksul milyonların sesi daha gür çıktıkça Hükümet adeta peşkeş çekecek bir kaynak aramaktadır. Yıllardır fabrikalarımızı, devlet kurumlarını peşkeş çeken hükümet bu kez de Uluslararası ortaklarına Kaz Dağlarının altındaki madenlerimizi peşkeş çekmektedir.

Her şeyden önce bilinmelidir ki !

Bu halkın ne komisyon uğruna satacak madeni, ne de katledilecek ormanları yoktur. Türkiye toprakları hükümetin para lazım olduğunda satacağı, yabancılara peşkeş çekeceği kadar kıymetsiz değildir.

Kaz Dağlarının altı da üstü de bu milletindir. Hükümet bugün gün yüzüne çıkmış olan ekonomik krizi ve yoksulluğu böyle ucuz numaralarla örtemez. Yıllardır satılan ve talan edilen kaynaklarımızın hepsi bu milletin alın teri ile birikimleri ile yapılmıştır. Günü geldiğinde milletimiz yeniden bu kaynaklarını geri alacaktır.

Halkçı Liseliler olarak Hükümete bir kez daha hatırlatıyoruz. Bizim ne kesecek ağacımız ne de peşkeş çekecek madenimiz vardır. Bu toprakların altı da üstü de milletimizindir. Derhal Kanadalı şirket ile yapılan peşkeş sözleşmesi iptal edilmelidir. Derhal doğa katliamına son verilmelidir. Hükümet derhal ülkemizin akciğerlerinden elini çekmelidir!”

Cüneyt ÜNLÜSOY

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek