Lüleburgaz’daki fırınlara kaçak işçi denetimi
Lüleburgaz eski Burgaz değil
 Lüleburgaz’da , 66,7 litre kaçak içki ele geçirildi.
Belediyeden meteorolojik uyarı
Bu haber 10 Ağustos 2019, Cumartesi 09:14 tarihinde eklendi. 757 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İlk ayçiçeği Ovacık Köyü’nden

Lüleburgaz’da ilk ayçiçeği mahsulü Lüleburgaz Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi’nin Alacaoğlu Köyü alım noktasına getirildi.
İlk ayçiçeği Ovacık Köyü’nden  

Lüleburgaz’da 2019 yılının ilk ayçiçeği mahsulü 9 Ağustos Cuma günü Yağlı Tohumlar Kooperatifi’nin Alacaoğlu Köyü alım noktasına getirilirken, sezonun ilk mahsulünü getiren üretici Ovacık Köyü’nden Alaattin Saçan oldu.

Alacaoğlu Köyü’ndeki ayçiçeği alım noktasında Lüleburgaz Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Rahim Kurt, Başkan Vekili Mustafa Balcı, Yönetim Kurulu üyeleri Çetin Ölmez, Erkan Akan, Hüseyin Harpaslan ve Kooperatif Müdürü Selçuk Kahraman hazır bulundu.

Sezonun ilk ayçiçeği mahsulünü getiren Alaattin Saçan’ın dekar başına 180 kg verim ve 41 yağ oranı elde ettiği belirtildi. Saçan, çıkan hasattan memnun olduğunu ve tüm üreticilere hayırlı olmasını söyledi.

Lüleburgaz Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Rahim Kurt yaptığı açıklamada, “Sezonun ilk ayçiçeği hasadını Alacaoğlu’ndan aldık. Diğer alım noktalarımız olan Celaliye, Hamitabat, Karaağaç ve Kayabeyli Köyleri de hazır durumdadır. Çiftçilerimiz ihtiyaç duydukları zaman ayçiçeklerini alım noktalarına götürebilirler. Ayrıca alım yerlerinin hazırlanmasında Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli ve Fen İşleri Müdürlüğüne teşekkür ederiz.” ifadelerinde bulundu.

Başkan Rahim Kurt, ilk hasat için üretici Alaattin Saçan’a ayçiçeği hediye etti.

Cüneyt ÜNLÜSOY

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek