Lüleburgaz’daki fırınlara kaçak işçi denetimi
Lüleburgaz eski Burgaz değil
 Lüleburgaz’da , 66,7 litre kaçak içki ele geçirildi.
Belediyeden meteorolojik uyarı
Bu haber 15 Temmuz 2019, Pazartesi 09:53 tarihinde eklendi. 850 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fahri trafik müfettişleri görevlendirilecek

Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından trafik kural ihlali yapan sürücülerin tespit edilerek idari yaptırım uygulanması amacıyla fahri trafik müfettişi görevlendirilecek.
Fahri trafik müfettişleri görevlendirilecek  

"Fahri Trafik Müfettişliği Görev ve Çalışma Yönetmeliği" kapsamında yapılacak uygulama ile araç sürücülerinin kural ihlalinde bulunulması halinde yakalanma algısının artırılması hedeflendi.

Fahri trafik müfettişi olmak için TC vatandaşı olmak, en az kırk yaşında olmak, en az yüksekokul mezunu olmak, en az on yıllık sürücü belgesi sahibi olmak, asli kusurlu olarak ölümlü veya yaralamalı trafik kazasına sebebiyet vermemiş olmak, müracaat tarihinden geriye doğru toplam beş yıl içerisinde 100 ceza puanı uygulaması sonucu sürücü belgesinin geri alınmamış olması, kamu hizmetlerinden yasaklı olmamak, taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile devletin şahsiyetine karşı işlenen suç işlememiş, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal, kaçakçılık, ihaleye fesat karıştırma gibi suçlardan hüküm giymemiş olması gerekiyor.

Fahri trafik müfettişi olarak görev alan kişiler yer ve zaman sınırı olmadan ülkenin her yerinde görev yapabilecek, adil ve tarafsızlık ilkelerini muhafaza ederek görevlerini icra edecek, araç durduramayacak, sürücülerle muhatap olamayacak, belge veya evrak kontrolü yapamayacaklar.

Buğra KAYA

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek