BİLSEM Çekya’dan mansiyon ödülü ile döndü
Salgın sonrası ilk Cuma namazı kılındı
20 yaş sınırlaması 18’e düşürüldü
Lüleburgaz’da gençlere sokağa çıktı
Bu haber 14 Haziran 2019, Cuma 09:31 tarihinde eklendi. 833 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Biçerdöver hasat fiyatları açıklandı

Kırklareli'nde, 2019 yılı biçerdöver hasat fiyatları açıklandı.
Biçerdöver hasat fiyatları açıklandı  

Kırklareli Ziraat Odası Başkanı Ekrem Şaylan, yaptığı açıklamada, 2019 yılı hasat dönemi biçerdöver fiyatının oda meclisince belirlendiğini söyledi.

Bir dekar ayçiçeğin 26 lira, hububat ve kanolanın 28 lira, mısırın ise 40 lira olarak belirlendiğini ifade eden Şaylan, biçerdöver operatör belgesi bulunmayan, belgesiz biçerdöver kullanan, fazla tane kaybına sebep olan ve hasat olgunluğuna gelmemiş ürünleri hasat eden biçerdöver sahiplerinin ve operatörlerinin cezalandırılacağını bildirdi.

Çiftçinin talebi ile hasat kalıntılarının parçalanarak toprağa bırakılması durumunda biçim ücretine dekar başına ilave olarak 2 lira ekleneceğini aktaran Şaylan, 25 kilogramlık balyanın ise 2 lira 80 kuruş ücret ile bağlanabileceğini kaydetti.

A.A.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek