HALKIMIZA UYARI;         BAŞKAN GERENLİ, ELEŞTİRİ YAPANLARI MAHKEMEYE VERECEK
Pazar günü Ahmetbey’de elektrik kesintisi var
Film Akademisi’nden yine bir ilk
KESİMOĞLU’NDAN İMAMOĞLU’NA ZİYARET
Bu haber 13 Haziran 2019, Perşembe 09:15 tarihinde eklendi. 8886 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Mülteciler Kırklareli'ne getiriliyor!"

Mültecilerin ülkelerine iadesi için kurulan Iğdır’da ki geri gönderme merkezinde önceki gece olaylar çıktı. Güvenlik güçlerinin olaylara müdahale ederek çıkan kargaşayı kontrol altına almasının ardından, mültecilerin otobüsler ile Kırklareli'ne gönderilmesi kararlaştırıldı.
 

Mültecilerin ülkelerine iadesi için kurulan Iğdır’da ki geri gönderme merkezinde önceki gece olaylar çıktı.

Güvenlik güçlerinin olaylara müdahale ederek çıkan kargaşayı kontrol altına almasının ardından, mültecilerin otobüsler ile Kırklareli'ne gönderilmesi kararlaştırıldı.

 

#Iğdır'daTüberküloz Kampı'ndaki mülteciler Türkiye'nin doğu ucundaki Iğdır'dan batı ucundaki #Kırklareli'ne götürülüyor.

 

14 otobüs 1700 kilometrelik yolu 19-20 saatte alacak.

 

Otobüslere polis de eşlik ediyor.

 

Kırklareli'ne gönderilen mültecilerin Afganistan, Suriye ve Irak uyruklu vatandaşlar olduğu söyleniyor.

 

Gazeteci İrfan Uçar, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, mültecilerin Türkiye’nin doğu ucundaki Iğdır’dan batı ucundaki Kırklareli’ne götürüldüğünü belirterek, “14 otobüs 1700 kilometrelik yolu 19-20 saatte alacak. Otobüslere polis de eşlik ediyor” diye yazdı.

 

Iğdır'daki merkezin kamp yeri olmadığını belirten Iğdır Valisi Enver Ünlü, "Burası kamp merkezi değil. Biz bu insanları zaten ülkelerine geri gönderecektik. Ama araya bayram girince beklemek zorunda kaldık. Çünkü bayram sebebiyle konsolosluklar da tatil oldu. Bayram sonrası göçmenleri ülkelerine ya da kamp merkezlerine gönderiyoruz" dedi.

 

Ertan BAYER

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek