Ayrı yaşadığı eşini bıçaklayarak yaraladı
Hayali firmalara itibar etmeyin
Babaeski Cem Vakfı’ndan Aşure etkinliği
Papaz Yahnisi birinci oldu
Bu haber 11 Haziran 2019, Salı 09:33 tarihinde eklendi. 480 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çorlu Tren Katliamı Aileleri’nden basın açıklaması

Geçtiğimiz yıl Çorlu’da yaşanan tren kazasında yaşamını yitirenlerin yakınları 9 Haziran 2019 pazar günü Lüleburgaz Kongre Meydanı’nda seslerini duyurmak için buluştu.
Çorlu Tren Katliamı Aileleri’nden basın açıklaması  

Çorlu Tren Katliamı Aileleri Grubu, 9 Haziran 2019 pazar günü Lüleburgaz Kongre Meydanı’nda buluştu. Seslerini duyurmak isteyen aileler, konuşma yaparak hislerini ve acılarını paylaştılar. Yaşanan tren kazasına dair hala bir gelişme olmadığını, suçluların ve ihmali olanların yargılanmadığını belirten aileler bunun bir kaza değil cinayet olduğunu belirttiler.

Çorlu Tren Katliamı Aileleri tarafından daha sonra bir basın açıklaması gerçekleştirildi. Açıklamada “Bundan yaklaşık on ay önce anamız, babamız, eşimiz, çocuklarımız, kardeşlerimiz devletin demiryollarında devletin trenin altında kalarak can verdi, yüzlercemiz yaralandı. Elim kaza dediler. On ay boyunca sesimizi çıkarmadan adliyelerde hakimlerden, savcılarından , bilirkişilerden medet umduk acımızı biraz olsun hafifletsinler diye, bir daha böyle katliamlar olmasın diye, suçlular açığa çıkarılsın diye.

On ay sonunda savcı bula bula bu katliamda sorumluluğu bulunan şrketlerden birinin yönetim kurulu üyesini ve soruşturmanın yürütüldüğü şirketlerden birinin danışmanını bilirkişi diye karşımıza çıkardı. Bu bilirkişler de 25 canın sorumlusu diye küçücük görevleri olan dört kişiyi gösterdiler ve bunu kabul etmemizi istediler, istiyorlar. Yetkilileri de ayrı soruşturuyoruz dediler.  On ayın sonunda gözümüzün içine baka baka bize yalan söylediler, sürekli oyaladılar. Ne soruşturdukları bir yetkili var, ne de gerçek suçluları ortaya çıkarma dertleri var. Bu olayda canlarını yitirmiş aileler olarak artık yeter diyoruz. OyaIamalara, kandırmalara karnımız tok. Başta Ulaştırma Bakanı, TCDD Genel Müdürü, bürokratlar ve üst yöneticiler olmak üzere birçok kişinin sorumluluğu vardır. Gerçek sorumlular bulunana kadar, suçlulara hak ettikleri cezalar verilene kadar adliyede, sokakta, meydanlarda, sesimizi duyurabildiğimiz her yerde bu adaletsizliği teşhir edeceğiz. Bu hukuksuzluğa izin vermeyeceğiz. Kabul etmeyen milyonlarca insanın yanımızda bizimle birlikte olduğunu biliyoruz. Bu adaletsizliğin ve kayırmacılığın sizleri de en az bizim kadar öfkelendirdiğini biliyoruz. Bizleri acılarımız biraya getirdi. Sizlerle acılarımızla değil, dayanışma için, güvenli demiryolları için, adaletli bir ülke için, daha güzel bir Türkiye için bir araya gelmek istiyoruz. Hepinizi sesimize ses katmaya, bulunduğunuz her yerde ve her şekilde destek olmanızı ses vermenizi istiyoruz. Gerçek suçluların ancak bu şekilde açığa çıkarılacağını biliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Buğra KAYA

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek