Tekirdağ'da kaçak cep telefonu operasyonu
Uzunköprü’de karpuz hasadı başladı
Şehit Astsubay son yolculuğuna uğurlandı
Lüleburgaz’da havai fişek kullanılmayacak
Bu haber 11 Haziran 2019, Salı 09:32 tarihinde eklendi. 679 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lüleburgaz’da Doğa Dostları Derneği kuruldu

Lüleburgaz’da yeni kurulan Doğa Dostları Derneği, derneklerinin kuruluş amaçlarını ve yapacakları faaliyetleri açıkladılar.
Lüleburgaz’da Doğa Dostları Derneği kuruldu  

Doğa Dostları Derneği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Kaybedilen Ergene başta olmak üzere; tatlı su kaynakları, tarım toprakları, kirlenen havası, yok edilen ormanlarıyla, hedef seçilen Longoz ve tehlike altındaki bitki ve hayvan çeşitliliği ile büyük tehlike altında olan Trakya’nın tam ortasındayız. Maden aramaları, fosil yakıtları ve kaya gazı çalışmaları, termik santraller, nükleer santral ve Kanal İstanbul projesi ile tüm canlıların ve 400 milyon insanın yaşam hakkını yok edecek olan tehlikeyle karşı karşıyayız. Küresel ısınmayla tüm gezegenin tehlike altında olduğunu düşünürsek bir şey yapmalı dedik. Doğa Dostları Derneği çatısı altında ekolojik ve barışçıl mücadelenin parçası olmak istedik. Doğa Dostları Derneği’ni kurduk. Dernek, ulusal ve uluslararası ölçekte, ekoloji, yeşil politika, doğal yaşam, yeşil ekonomi, iklim değişikliği ve çevre sorunları yanı sıra, yeşil bakış açısının temel konularından olan erkek egemenliğine karşı toplumsal cinsiyet eşitliğini savunmak, şiddetin önlenmesi için çalışmak, kadınlar ve gençler arasında, toplumsal, çevre, aile, birey ve yurttaşlık bilincini geliştirmek, kadınları ve daha geniş toplum kesimlerini insan ve çevre hakları konusunda bilinçlendirmek, şiddet, baskı, sosyal dışlanma ve ayrımcılık durumları ile ilgili veri oluşturmak ve bütün ayrımcılık biçimlerinin ortadan kalkması için çalışmalar yapmak amacı ile kurulmuştur. Bunun yanı sıra, yeşil bakış açısının ilgilendiği tüm siyasi, hukuki ve ekonomik konularda çalışmak da derneğin amaçları arasındadır.”

Cüneyt ÜNLÜSOY

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek