Lüleburgazlı berberler NEGATİF  çıktı
Cenaze aracını kaçırmaya 1 tutuklama
Fuat Baldırlı  danışman oldu
Gençler fabrikalara gidince, köylerdeki sahalar öksüz kaldı
Bu haber 08 Haziran 2019, Cumartesi 09:41 tarihinde eklendi. 2477 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pavli Panayırı’nın tarihi belli oldu

Pehlivanköy’ün asırlık panayırı Pavli Panayırı’nın Belediye Meclisi tarafından verilen karara göre 12-15 Eylül 2019 tarihlerinde yapılmasına karar verildi.
Pavli Panayırı’nın tarihi belli oldu  

Pehlivanköy’de ultan II. Abdülhamit'in fermanı ile bölge halkının birlik ve beraberliğinin sağlanması amacıyla 1910 yılında kurulmaya başlanan, halk arasında "Sonbahar panayırı" ve "Pomak bayramı" diye de adlandırılan panayır bu sene 110.kez kapılarını açacak. Türkiye'nin en eski, Trakya'nın ayakta kalan tek panayırı olma özelliğini taşıyan Pavli Panayırı’nın bu sene de ne zaman açılacağı açıklandı.

Pehlivanköy Belediye Başkanı Hüseyin Açıkel, yaptığı açıklamada “Belediye Meclisimizin Haziran ayı olağan meclis toplantısında Panayırımızın tarihi ile ilgili yapılan görüşmeler neticesinde panayırımızın 12-15 Eylül 2019 tarihlerinde düzenlenmesine karar verilmiştir.” dedi.

Cüneyt ÜNLÜSOY

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek