Lüleburgazlı berberler NEGATİF  çıktı
Cenaze aracını kaçırmaya 1 tutuklama
Fuat Baldırlı  danışman oldu
Gençler fabrikalara gidince, köylerdeki sahalar öksüz kaldı
Bu haber 01 Haziran 2019, Cumartesi 09:41 tarihinde eklendi. 2829 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

5. Balkan,Rumeli Trakya Buluşması 16 Haziran’da

Lüleburgaz Belediyesi ve BAL-GÖÇ Trakya tarafından 16 Haziran 2019 pazar günü 5.Balkan ,Rumeli Trakya Buluşması düzenlenecek. Bulgar sanatçı Preslava etkinlikte sahne alacak.
5. Balkan,Rumeli Trakya Buluşması 16 Haziran’da  

Lüleburgaz Belediyesi ve BAL-GÖÇ Trakya Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen Balkan, Rumeli Trakya Buluşmasının bu yıl 5.si düzenlenecek. 16 Haziran 2019 pazar günü Lüleburgaz Kent Ormanı Sakızköy Korusu Piknik Alanı’nda gerçekleşecek etkinlik, Lüleburgaz ve çevresinde ikamet eden Balkan Göçmenlerini buluşturacak. Etkinlik kapsamında Lüleburgazlılar saat 10.00’da piknikte buluşacak.

Etkinlik programı saat 15.30’da protokol üyelerinin konuşmalarıyla başlayacak. Programda konuşmaların ardından Bulgaristan Karamanlar Beldesi Halk Oyunları ve Gösteri Ekibinin gösterilerini gerçekleştirmesi, Bulgaristan Haskovo Mineralni Bani Belediyesi Halk Oyunları ve Gösteri Ekibinin, Bulgaristan Haskovo Stambolovo Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin gösterisi gerçekleşecek.  Kırklareli Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin gösterisinin ardından YKKED Halk Oyunları Ekibinin gösterinin ardından gösteriler sona erecek.

Program kapsamında saat 17.00’da Balkanların Süperstarı olarak bilinen Bulgar sanatçı Preslava sahne alacak. Zorunlu göçün 30.yılı olmasıyla ayrı bir öneme sahip olan etkinlikte sahne alacak sanatçı Preslava’nın performansıyla Lüleburgazlılara eğlenceli anlar yaşatacak. Preslava’ya sahnede Dj nesh eşlik edecek.

Buğra KAYA

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek