Lüleburgazlı berberler NEGATİF  çıktı
Cenaze aracını kaçırmaya 1 tutuklama
Fuat Baldırlı  danışman oldu
Gençler fabrikalara gidince, köylerdeki sahalar öksüz kaldı
Bu haber 31 Mayıs 2019, Cuma 09:37 tarihinde eklendi. 586 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu gece Kadir gecesi

Lüleburgaz Müftülüğü, Ramazan ayının 27.gecesi olan, tüm Müslümanlar tarafından beklenen Kadir Gecesine dair açıklamalarda bulundu.
Bu gece Kadir gecesi  

Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’de bin aydan daha hayırlı olarak nitelenen, Müslümanlar için en hayırlı gece olan Kadir Gecesi yaklaşıyor. Lüleburgaz’da da binlerce vatandaş 31 Mayıs’ı 1 Haziran’a bağlayan gece olan Kadir Gecesi ibadetlerini yerine getirecek. Mübarek ramazan ayının 27. gecesine denk gelen Kadir Gecesi birçok camide dualar edilecek, namazlar kılınacak.

Lüleburgaz İlçe Müftülüğü’nden Kadir gecesi ile ilgili yapılan açıklamada “ Dinimizce en önemli ve öncelikli olan gecelerden biri Kadir Gecesidir. Kur’an-ı Kerim’de ismi geçen tek gecedir. Ramazan ayı, kötülüklerden, günahlardan arınıp, hayırlara yönelmeye vesile,  Allah’ın rızasını kazanma ve manevi olgunluğa erişme fırsatıdır. Kadir gecesinin Rabbimiz tarafından lütfedilişi hususunda kitaplardaki rivayetlerden anlaşıldığı üzere biz Müslümanların ömürlerine ömür katan, sevapların çoğalmasını sağlayan bir gecedir. Kur’an-ı Kerim’de adının yer adlığı müstakil bir sureye de sahiptir. Bu sure Kadir Suresidir. Bu surede Kur’an-ı Kerim’in Kadir Gecesi’nde indirildiği Kadir Gecesi’nin bin aydan daha hayırlı olduğu, melekler ve ruhun Rablerinin izniyle yeryüzüne indikleri gecedir. Bu vesileyle tüm vatandaşarımızın Kadir Gecesi’ni tebrik eder, hayır ve sevaplara vesile olmasının, günahların bağışlandığı, sevapların kazanıldığı bir gece olmasını dileriz” ifadelerine yer verildi.

Buğra KAYA

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek